In januari 2016 meldde persbureau DONi dat meer dan 20 Oekraïense soldaten waren gestorven en ruim 200 soldaten in het ziekenhuis waren beland na de uitbraak van een nieuw en dodelijk virus dat immuun bleek te zijn voor alle medicijnen.
Het inlichtingenapparaat van de Volksrepubliek Donetsk liet weten dat het virus, de Californische griep, was ontsnapt uit een Amerikaans lab in de buurt van de stad Charkov, die onlangs is bevrijd door Rusland. Mensen die besmet raakten met het virus, kregen hoge koorts en overleden in de meeste gevallen binnen twee dagen.
Amerikaanse legerexperts
Het laboratorium bevindt zich in Sjelkostantsija, op zo’n 30 kilometer van Charkov, en wordt bemenst door Amerikaanse legerexperts, zei Edoeard Basoerin van de volksmilitie van Donetsk. Hij voegde toe dat de dodelijke variant van de Californische griep uit dat lab was ontsnapt. Basoerin zei verder dat de autoriteiten probeerden het incident in de doofpot te stoppen.
Toenmalig Europarlementariër Eleftherios Synadinos vroeg de Europese Commissie welke maatregelen genomen gaan worden om te voorkomen dat het virus zich verspreidt naar EU-lidstaten.
In de gaten
Die zei de situatie ‘in de gaten’ te zullen houden. De Commissie voegde toe dat vaccinatie ‘de belangrijkste maatregel’ is om griepbesmettingen te voorkomen.
De Oekraïense ‘factchecker’ StopFake beweerde dat het bericht ‘nep’ is, maar kwam niet met tegenargumenten.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






16 parlementsleden krijgen te horen: coronaplannen werden 56 jaar geleden al gesmeed
Man (77) wordt onwel na boosterprik en overlijdt in LUMC: ‘Gewoon doorlopen mensen, niets aan de hand hoor!’
Reiner Füllmich GEARRESTEERD in Mexico en naar Duitsland gevlogen: ‘Dit werpt een flinke schaduw’
Journalist dient klachten in over nepnieuws bij NOS. NPO Ombudsman komt met deze bizarre reactie en speelt complot-kaart
Journalist: “Ultieme doel van haviken in Washington is regimeverandering in Rusland”
Psychiater krijgt felle kritiek na tweet over complottheorieën: ‘Problematisch’
Gaat NASA met speciale telescoop op zoek naar Nibiru?
Nu zijn er twee vreemde gaten in Siberië
Data-analist doet ‘baanbrekende’ inzichten op: ‘De uitkomsten zijn dermate schokkend dat ik ze nog niet durf te publiceren’