Volgens een internationale groep onderzoekers, onder wie viroloog Marion Koopmans van het Erasmus MC, is de coronapandemie ‘zo goed als zeker’ begonnen op een dierenmarkt in Wuhan. Het onderzoek is gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Science.
De onderzoekers beweren dat de dierenmarkt ‘het vroege epicentrum van de pandemie’ was. “Hoe je ook naar de gegevens kijkt, het bewijs wijst in de richting van de markt als het epicentrum,” schrijft Koopmans op Twitter. “En specifiek naar een hoek waar levende wilde dieren werden verkocht.”
Moleculair bioloog Peter Borger heeft felle kritiek op het onderzoek. “En de misinformatie van Koopmans gaat gewoon door,” twittert hij.
Een kat in het nauw
“We doen binnenkort wel even een boekje open over het Erasmus, dat een corrupte organisatie blijkt te zijn, niet geïnteresseerd in wetenschap. Geld en reputatie is alles wat telt,” kondigt Borger aan.
Eerder deze maand deed de wetenschapper een soortgelijke aankondiging. “Ik weet precies wat zich momenteel afspeelt op het Erasmus,” zei hij tegen Koopmans. “Een kat in het nauw, zullen we maar denken. Die publicatie komt sowieso.”
Amateuristisch gepruts
Borger reageerde daarmee op een tweet van Koopmans over een interview dat NTD News had met Eva Vlaardingerbroek. Op een gegeven moment zei Eva dat Amerikanen heel blij moeten zijn dat ze de Second Amendment hebben. Koopmans deelde het citaat en plaatste er afkeurend een emoji van een gezicht zonder mond bij.
Borger bestudeerde rond juni de PCR van onder meer Christian Drosten en Koopmans en kwam er naar eigen zeggen al snel achter dat het amateuristisch gepruts was. Hij maakte een lijst met zijn bezwaren en zette die op LinkedIn.
Nadat hij de gegevens had genormaliseerd en had aangetoond dat er geen killervirus was, werd zijn account verwijderd. “Toen wist ik het: hoax,” aldus Borger.
…
En de misinformatie van @MarionKoopmans
gaat gewoon door.We doen binnenkort wel even een boekje open over het Erasmus, dat een corrupte organisatie blijkt te zijn niet geinteresseerd in wetenschap.
Geld en reputatie is alles wat telt.
Science is dead. https://t.co/wXRvSKBVev
— Pieter Borger (@BorgerPieter) July 27, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Mona Keijzer kritisch over coronakoers: ‘We kunnen niet doorgaan van lockdown naar lockdown’
Time verkiest boze klimaatactrice Greta Thunberg boven echte wereldverbeteraar als persoon van het jaar. Maak kennis met Morgan Vague
Roep om mainstream media aan te merken als terreurorganisaties, dit zijn de ergste
Waarom worden er zoveel UFO’s waargenomen in de buurt van nucleaire installaties? Het leger staat voor een raadsel
India heeft een manier gevonden om Monsanto het land uit te werken
Omvolking: 6 op de 10 Fransen zien bevolkingsvervanging door niet-Europese immigratie
Eerste stap gezet naar Europees leger: ‘Heel eng project’
Aantal medische noodgevallen explodeert: 950 procent meer ziekenhuisopnames vanwege pijn op de borst
Britse X-files openbaar: UFO’s boven parlementsgebouw en Stonehenge