“Wat van belang is om te realiseren, is dat het ook niet altijd gezond is als er een taboe rust op het gebruik van geweld. De staat gebruikt namelijk wel geweld en fors geweld. En als het nodig is, als u dadelijk onteigend dreigt te worden en u weigert, reken er maar op dat er busjes aankomen met mannen met knuppels en helmen, en ze slaan u wel van het terrein af,” zei Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) in juli tijdens een bijeenkomst in Tuil.
“Artikel 41 van het Wetboek van Strafrecht bepaalt dat het is toegestaan om geweld te gebruiken als dat noodzakelijk is om je eigen of andermans lijf, eerbaarheid of goed te beschermen tegen een wederrechtelijke aanranding. Dat mogen we nooit vergeten,” aldus Van Meijeren.
Beelden van zijn toespraak gingen viraal. Ze deden wenkbrauwen fronsen en riepen kritiek op. Het Kamerlid zou tot geweld hebben aangezet. Waren de reacties terecht? Bij Café Weltschmerz keek Van Meijeren samen met oud-advocaat Frank Stadermann terug op de speech.
Plicht
De conclusie van het gesprek: Van Meijeren heeft niets gezegd wat niet al eerder door grote geleerden is gezegd. Het kan gebeuren dat een langs democratische weg tot stand gekomen wet toch niet legitiem is. Dan heeft de burger de plicht daartegen in verzet te komen. En hij heeft het recht zich tegen de uitvoering van die wet te verweren.
Het Kamerlid ziet dan ook geen reden om zijn woorden terug te nemen. “Wat ik op enig moment benoemd heb, is dat het niet altijd gezond is in een democratie als het gebruik van gewelddadig verzet tegen een tirannieke overheid getaboeïseerd wordt, als daar een taboe op rust.”
Geen uitzonderlijk standpunt
“Dat sluit heel goed aan bij het recht van opstand, het recht van verzet, het recht van mensen om zich te verzetten tegen een tirannieke machthebber,” benadrukte Van Meijeren.
Hij zei dat we nu tal van voorbeelden hebben van verschillende wetten die niet het belang van het Nederlandse volk dienen. “Terwijl dat het doel zou moeten zijn van iedere wet. Het is dus geen uitzonderlijk standpunt om te bepleiten dat een staat die zich niet meer in het belang van de bevolking opstelt, zich als een tiran gedraagt, afgezet mag worden.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De ongewenste werkelijkheid wordt onder een dik bureaucratisch tapijt geveegd. Hoe politici en media fungeren als stroman voor de leugen
Moeder (44) met agressieve borstkanker geneest zichzelf met cannabisolie. Hier doet ze voor het eerst haar verhaal
‘Financiële crisis veroorzaakt door cokesnuivende bankierselite’
Nederlandse journalist doet verbazingwekkende vondst in voormalig hoofdkwartier Azov-bataljon
Frans Bauer krijgt veel steun na uitspraken over vaccineren: ‘Goed zo!’
Veel auteurs psychiatrische bijbel hebben banden met big farma
Zien: Coronaminister De Jonge krijgt moeilijke vragen op het Binnenhof
Gynaecoloog ontdekt dat 74% van gevaccineerde vrouwen een miskraam krijgt, en wordt ontslagen
mRNA-vaccins en oversterfte: Theo Schetters onthult wat de Nederlandse data werkelijk laten zien