FactCheck.org, een ‘factchecker’ die wordt ingezet om ‘desinformatie’ over vaccins te bestrijden, wordt indirect gefinancierd door Johnson & Johnson, de fabrikant van één van de coronavaccins.
FactCheck.org, dat ‘onafhankelijk’ beweert te zijn, wordt gefinancierd door onder andere de Robert Wood Johnson Foundation, een organisatie die voor meer dan 1,8 miljard dollar aan aandelen in Johnson & Johnson bezit, en wordt gerund door Richard Besser, een voormalig directeur van het CDC, het Amerikaanse RIVM.
Facebook is in BIG TROUBLE
Men heeft zojuist ontdekt dat de Facebook Covid vaccin Fat-Checkers worden gefinancierd door vaccinbedrijven. pic.twitter.com/bniN2ALRss
— Janebond (@Janebon34813396) August 31, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Samenzwering
Onder andere Michael Rectenwald, die tot 2019 als professor verbonden was aan de New York University, waarschuwt dat de vaccinmakers factcheckers financieren. Hij sprak eerder in gesprek met RT UK van een ‘samenzwering’. Beelden van het interview circuleren op dit moment op social media.
Ondertussen wordt er gewerkt aan een ingrijpende censuurwet. De Europese Commissie, het Europees Parlement en de EU-lidstaten zijn het eens geworden over strengere wetgeving die ‘consumenten beter moet beschermen’. De zogeheten Digital Services Act (DSA) regelt onder andere het verwijderen van ‘illegale berichten en desinformatie’.
Veel meer
“We hebben een deal. De DSA zal ervoor zorgen dat datgene wat offline illegaal is ook online als illegaal wordt gezien en behandeld,” zei Margrethe Verstager, de Europese Commissaris die gaat over mededinging.
Staatssecretaris Alexandra van Huffelen van Digitalisering zei: “Deze wetgeving is een doorbraak in hoe we desinformatie aanpakken.” Ze voegde toe dat Big tech-bedrijven nu veel meer moeten doen en moeten samenwerken met ‘onafhankelijke’ factcheckers.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Jurist: ‘Dit is echt breaking. Dit betekent dat alle vrijheidsbeperkende maatregelen de prullenbak in kunnen’
Ongeruste huisarts: ‘Wat er nu gebeurt, druist in tegen de artseneed en Code van Neurenberg’
Weduwnaar zet gezondheidsministerie voor het blok: ‘Neem zelf coronavaccin uit de batch die mijn vrouw heeft gedood’
Politiek leider: “Al Qaida en Osama bin Laden waren niet verantwoordelijk voor aanslagen op 9/11”
Mis het niet: zeldzaam hemels schouwspel eind deze maand
Wilhelm Reich: orgon-energie, Cloudbusters en UFO’s (video)
“Mijn zoontje is de reïncarnatie van honkballegende Lou Gehrig”
‘Ze hebben reuzen gevonden in een grot’
Gaat augustus 2019 de boeken in als koudste ooit gemeten? Hoe Moskou afstevent op een record