Jan de Laat, een gezaghebbend wetenschapper die verbonden is aan het LUMC, is kritisch op het windmolenbeleid van de overheid. Hij legt een verband tussen hartproblemen en het geluid van windmolens.
Zembla wilde hem interviewen, maar De Laat heeft een spreekverbod.
“Als de windturbines zodanig geplaatst zijn dat je ’s nachts niet goed kunt slapen, dan levert dat op een gegeven moment – omdat het een langdurige blootstelling is, elke nacht weer opnieuw – gezondheidsklachten op,” zei de wetenschapper eind vorig jaar in EenVandaag.
Jan de Laat, een gezaghebbend wetenschapper, verbonden aan het LUMC is kritisch op het windmolenbeleid van de overheid. Hij legt een verband tussen hartproblemen en het geluid van windmolens. We willen hem interviewen, maar hij heeft een spreekverbod. #windmolens #zembla pic.twitter.com/OqIPpYyPuJ
— ZEMBLA (@ZEMBLA) December 8, 2022
Dag voor de opnames
Nadat hij publiekelijk een direct verband legde tussen hartproblemen en het geluid van windmolens, beklaagde de windmolenindustrie zich bij zijn werkgever.
Hij sprak een interview af met Zembla, maar een dag voor de opnames kreeg hij naar eigen zeggen van de universiteit een spreekverbod opgelegd. Ze ontraden hem met klem om met Zembla te spreken.
Een medewerker van het programma belde met een woordvoerder. Die zei: “We blijven bij hetzelfde advies op dit moment, ja.”
Mond gesnoerd
“Wat vinden ministers Dijkgraaf en Kuipers, en het LUMC er nou van dat deze wetenschapper de mond wordt gesnoerd door het ziekenhuis waar hij werkzaam is?” vraagt FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen. “Hoe verhoudt zich dat met de academische vrijheid? En hoe kan waarheidsvinding tot stand komen als kritiek wordt gesmoord?”
Begin dit jaar schreef Dijkgraaf op Twitter dat ‘academische vrijheid, integriteit en onafhankelijkheid altijd gewaarborgd moeten zijn’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Israëlische techmiljardair pleit voor beperken vrijheid van meningsuiting om “democratie te beschermen”
VIDEO: De veelbesproken lezing van Richard Gage over 9/11
Man verandert in genie na medisch mysterie (video)
Ophef om explosief interview met complottheoreticus Alex Jones. Kijk hier wat hij zegt over recente aanslagen
Adrenochroom en rituele vernedering: de echte betekenis van de doldrieste horrorfilm ‘The Substance’
Jurist wil reactie van Marion Koopmans: ‘Jullie OMT-bedrog ligt op straat’
DNA-onderzoek langwerpige schedels uit Peru levert verrassende resultaten op. Bekijk de video
Dit is ‘m dan: de man die op het deksel van de doofpot rond de laptop van Hunter Biden zit
Kun je niet slapen? Met dit trucje lukt het je in een minuut