Het intrigerende van digitaal geld is dat je het kunt programmeren, zei schrijver Leon de Winter zondag in het tv-programma Business Class.
De Winter schetste vervolgens een aantal situaties. Als je met je nieuwe vriendin een weekendje naar Marbella wilt, is het mogelijk dat je een bericht krijgt als je wilt boeken dat je je ex-vriendin ook al had meegenomen naar Marbella en dat je dit jaar niet meer mag vliegen, want je hebt je CO2-budget voor dit jaar al opgemaakt.
“Je creëert met digitaal geld een mogelijkheid voor overheden om gedrag te reguleren, te manipuleren en te sturen”#CBDC #Interventieladder #CASI #BDM @leondewinter zojuist bij #business https://t.co/AkTaj9yC8X pic.twitter.com/kSDCyIzU9u
— Marc van der Vegt (@VegtDoor) February 12, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Niet in meegaan
Of je wilt een glaasje wijn en je gaat naar de slijter of je bestelt, en dan krijg je een bericht: uw maandbudget aan alcohol is al op, het kost namelijk CO2 om die wijn te verbouwen, om die wijn naar Nederland te halen, in flessen te stoppen en te bewaren.
“Je creëert met digitaal geld een mogelijkheid voor overheden om gedrag te reguleren, te manipuleren en te sturen,” benadrukte De Winter.
“Het zijn enge ontwikkelingen,” zei de schrijver tegen Harry Mens. “Het geeft zoveel macht aan overheden. Ik geloof niet dat wij vrije burgers daar in mee moeten gaan.”
Ja, dat is erg
“Wat kan het uiteindelijke effect van digitaal geld zijn? Antwoord: op den duur totale controle door de overheid. Is dat erg? Ja, dat is erg als het gaat om het inperken van vrijheden, en dat kan straks vrij simpel als er digitaal geld is,” schreef De Winter recentelijk in een Telegraaf-column.
“Met digitaal geld kun je de bevolking perfect reguleren.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Fleur Agema weet 2G voor derde keer uit te stellen: ‘Hopelijk komt van uitstel afstel!’
Luchtvervuiling en hoe we belazerd worden!
“Amerika elke dag op grote schaal besproeid met vergif”
Gideon van Meijeren komt zondag naar het Museumplein: ‘Zwichten is geen optie’
Urk, het dorp met de laagste vaccinatiegraad van heel Nederland, heeft het laagste sterftecijfer
Kartel (inclusief BBB) ontneemt kiezer mogelijkheid te stemmen over referendumwet FVD: ‘Uiterst bijzonder’
‘Falende en mislukte’ VVD-minister Van der Wal over benzineprijs: ‘Vier euro? Prima, dat kunnen we hebben’
World Doctors Alliance: dappere artsen bestrijden tirannie
Oversterfte is sinds vaccinatie VERDUBBELD en wat doet het CBS?