Eindelijk lijkt zorgminister Kuipers het op te geven om op korte termijn weer een coronatoegangsbewijs (CTB) te kunnen inzetten.
“Ik heb uw Kamer gemeld niet voornemens te zijn een separaat wetsvoorstel voor het CTB in procedure te brengen,” schrijft Kuipers in een brief. “Daardoor kan het CTB op dit moment niet ingezet worden.” Ook is het niet langer mogelijk om op korte termijn Testen voor Toegang in te zetten, laat minister Kuipers weten.
Arts in opleiding tot internist Jona Walk reageert verheugd: “Mooi zo! We moeten nooit vergeten hoe succesvol activisme tegen het coronatoegangsbewijs is geweest. Wij, de burgers, hebben veel meer macht dan we soms denken.”
Waar is dat geld gebleven?
Ze denkt dat het verzet in Nederland heeft voorkomen dat de vaccinatiedwang een stuk verder is gegaan, zoals in andere landen.
De arts wijst erop dat afgelopen jaar maar liefst 161 miljoen euro was uitgetrokken voor het doorontwikkelen van het CTB. “Ik hoor ook graag van de minister waar dat geld is gebleven. Als zorgmedewerker kan ik nog wel wat betere doelen bedenken.”
Opgeven is geen optie
Iemand waarschuwt: “Niet te vroeg juichen. Nu de eID (digitale identiteit, red.) ingevoerd wordt, zitten we met ongeveer hetzelfde probleem, alleen nog erger. Straks 15-minutensteden als in China?”
“Mijn grote hoop is dat net zoveel burgers nu in verzet gaan komen tegen de Europese digitale identiteit, wat op nog ernstigere ondemocratische wijze tot stand dreigt te komen. Maar opgeven is voor mij geen optie,” reageert Walk.
Mooi zo! We moeten nooit vergeten hoe succesvol activisme tegen het #coronatoegangsbewijs is geweest. Wij, de burgers, hebben veel meer macht dan we soms denken. #OnverdeeldOpen https://t.co/chTPOIkxTn
— Jona Walk (@JonaWalk) February 19, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zus Mariah Carey beschuldigt moeder van satanisch kindermisbruik: ‘Ik heb vreselijke dingen gezien’
Groot onderzoek linkt straling van telefoons en wifi aan gezondheidsproblemen en ziektes
Waarom stoppen we wel met AstraZeneca, maar niet met andere vaccins? Die veroorzaken ook bloedstolsels
Astronomische sensatie: “Tweede aarde ontdekt bij dichtstbijzijnde ster”
Homeopathie werkt echt en is goedkoper dan reguliere zorg
Senaatskandidaat over Libor: ‘Pak ze’, overzicht arrestaties (video)
Coronapatiënten sterven op straat in India? Nee, deze beelden zijn gemaakt na een gaslek
I’m not lovin’ it: Amerikaanse jeugd is klaar met McDonald’s
Canadese politieagenten weigeren nieuwe lockdownwetten in Ontario te handhaven: ‘Politiestaat’