Zondag werd D66-leider Kaag in Diepenheim (Overijssel) opgewacht door een groep demonstranten. Ze was daar om deel te nemen aan de politieke talkshow Politiek in de Pol. De betogers hadden brandende fakkels bij zich.
Eén van de demonstranten, een boerin, zei tegen de minister dat er allerlei regels worden bedacht in Den Haag die voor boeren gewoon niet uitvoerbaar zijn.
“Wij denken hier in Nederland dat wij het klimaat kunnen redden,” vervolgde de boerin. “Wat zijn wij op de wereldbol? We zijn een speldenprikje.” Kaag reageerde: “Dat klopt.”
(Video verwijderd? Klik hier...)
De grootste vijand van het volk
“En dan denkt u, samen met alle mensen in Den Haag, dat wij de hele wereld kunnen redden, maar dat kunnen we niet,” benadrukte de boerin. “Nee, dat is ook niet de bedoeling,” zei Kaag.
De boerin zei verder dat mensen ook de kans moeten krijgen om te kunnen bestaan. Minister Kaag vroeg haar of ze bekend is met de plannen van stikstofminister Van der Wal. “Maar denkt u dat die plannen uitvoerbaar zijn voor de boeren?” vroeg de boerin.
Toen ze zei dat de boeren fakkels hadden meegenomen om Kaag een warm welkom te heten, zei de minister: “Ja hoor, ik ben hier graag.”
Een andere demonstrant zei dat ‘de overheid de grootste vijand is van het volk’. “Ik vind het jammer dat u dat zegt,” aldus Kaag.
Als je te dicht bij de waarheid komt, dan loop je weg
Weer een andere betoger zei dat D66 ‘heel Nederland kapotmaakt’. “U bent niet voor Nederland,” beet een man haar toe.
Verschillende demonstranten zeiden dat de overheid onder het mom van de ‘stikstofproblematiek’ de grond van de boeren wil afpakken om daar huizen voor migranten te bouwen. Het werd Kaag wat te heet onder de voeten, waarna ze besloot naar binnen te gaan.
“Tsja, als je te dicht bij de waarheid komt, dan loop je weg. Zo simpel is het.”
‘Geïntimideerd’ door ‘complotdenkers’
Volgens de media en politici werd minister Kaag in Diepenheim ‘geïntimideerd’ door ‘complotdenkers’. Over framing gesproken.
Premier Rutte noemde het ‘onacceptabel’ dat ze werd opgewacht met fakkels. Minister Hoekstra sprak van ‘een absolute schande’ en GroenLinks-Kamerlid Ellemeet van ‘pure intimidatie’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Cardioloog noemt namen: Zij speelden een rol in het grootste complot tegen de mensheid
Ufoloog zegt dat buitenaardsen kernwapens saboteren om apocalyps te voorkomen. Heeft hij gelijk?
72 mysterieuze flitsen stellen astronomen voor een raadsel. Wat hebben ze ontdekt?
Vaticaan houdt informatie achter over buitenaards leven
Blijdschap over vertrek Kamervoorzitter Bergkamp: ‘Het bericht waar we allemaal naar uitgekeken hebben’
We zijn niet alleen in het heelal. Abductee vertelt openhartig over zijn ontvoering door aliens
Er is iets bijzonders gebeurd. Wordt het de Bilderbergclub te heet onder de voeten in Europa?
Een gevangenis, hel en concentratiekamp. Groot pedofielennetwerk ontmaskerd dat banden heeft met deze paus
Link tussen covidvaccins en oversterfte voorpaginanieuws in Groot-Brittannië: ‘Uiteindelijk overwint de waarheid altijd’