De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is geen voorstander van vaccinatiepaspoorten. Het is volgens de organisatie namelijk niet duidelijk of het coronavaccin voorkomt dat je anderen kunt besmetten. Dat liet een woordvoerster dinsdag weten, meldt Reuters.
Wij zien op dit moment liever niet dat een vaccinatiepaspoort nodig zal zijn om [een land] binnen te gaan of te verlaten omdat we er niet zeker van zijn dat het vaccin besmetting voorkomt, aldus WHO-woordvoerster Margaret Harris.
Source: pic.twitter.com/92BcPG8QEK
— Disclose.tv ? (@disclosetv) April 6, 2021
Nederland met stip op één
Ondertussen blijft het aantal gevallen van bijwerkingen van de coronavaccins stijgen. Bij de Europese database van rapporten over vermoedelijke bijwerkingen van geneesmiddelen (EudraVigilance) zijn tot 3 april 272.644 gevallen gemeld. Daarvan hebben 11.545 betrekking op het Moderna-vaccin, 127.789 op het Pfizer-vaccin en 133.310 op het AstraZeneca-vaccin.
In het geval van het Moderna-vaccin doen de meeste gevallen van bijwerkingen zich voor in Nederland: 2286. Datzelfde geldt voor het AstraZeneca-vaccin: Nederland staat met 13.472 gevallen met stip op één. Italië voert met 37.046 gevallen de Pfizer-ranglijst aan. Nederland staat daar op een derde plek met 12.935 gevallen.
2249 sterfgevallen
In de Verenigde Staten zijn bij het VAERS, de Amerikaanse tegenhanger van het Lareb, tot 26 maart 50.861 gevallen van bijwerkingen gemeld, waaronder 2249 sterfgevallen. Daarvan stierf 28 procent binnen 48 uur en 19 procent binnen 24 uur na vaccinatie.
Na de vorige update lag het aantal sterfgevallen na vaccinatie in de VS rond de 2000. Dat zag er als volgt uit:
Deaths in Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS), since its start in 1990.
2021 is off the chartshttps://t.co/CNiza9ePMl pic.twitter.com/1SSETps4lg
— Jean Marc Benoit MD (@JeanmarcBenoit) April 1, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zeldzaam zeedier bestaat uit duizenden klonen (video)
Premier Rutte is de dienaar van de diepe staat. Waarom dit soort schimmige, stinkende deals direct verboden moeten worden
Nieuwe regionale munt Zuid-Amerika moet controle VS gaan terugdringen
Kritisch rapport over KNMI wordt al een week volkomen genegeerd door de mainstream media. Hier wordt het wel gebracht
Stevige uithaal naar Frans Timmermans: ‘Hij roept een hele hoop onzin’
Gaat augustus 2019 de boeken in als koudste ooit gemeten? Hoe Moskou afstevent op een record
Ze moeten nu wel heel wanhopig zijn: bericht over Russische tanks die Oekraïne binnentrekken blijkt zo nep als het maar kan
Spectaculaire zandstorm: West-China getroffen door 100 meter hoge muren van zand
“Genetisch gemodificeerde muggen kunnen oorzaak zijn van uitbraak zikavirus”