Afgelopen week demonstreerden vele tienduizenden mensen in Berlijn tegen de oorlog in Oekraïne, tegen wapenleveranties aan het land en voor vredesonderhandelingen en vrede. Volgens de initiatiefnemers waren er zeker 50.000 mensen.
Het Pariser Platz met de Brandenburger Tor werd op een gegeven moment door de politie afgesloten omdat er ‘te veel mensen waren’. Duizenden mensen liepen na afloop een vredesmars door de binnenstad van Berlijn.
Het initiatief was van politica Sahra Wagenknecht (Die Linke) en vrouwenrechtenactiviste Alice Schwarzer. Ze zeiden ‘onderhandelingen en geen tanks’ te willen.
Daarnaast demonstreerden vele mensen in het westen van Duitsland voor vrede in een menselijke ketting van tientallen kilometers tussen Münster en Osnabrück.
“Russland führt keine Kriege. Russland verteidigt sich und Russland beendet Kriege, die Amis anfangen.”
( Teilnehmerin der #b2502 Demo von Wagenknecht & Schwarzer gegen Waffenlieferungen vor genau einer Woche )
Alle Gespräche in der kompletten Doku:https://t.co/y51Syet2As pic.twitter.com/4ZDE9NHirm
— Billy Six (@six_billy) March 4, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Olifant in een porseleinkast
“We hebben allemaal de inslag van een Oekraïense raket in Polen gezien, waarvan werd gezegd dat het een Russische raket was,” zei Wagenknecht in Berlijn.
“Hoe langer de oorlog duurt en hoe meer wapens we sturen, hoe groter de kans op een grote oorlog in heel Europa, misschien zelfs de hele wereld. We moeten er een einde aan maken,” benadrukte Wagenknecht.
“We voelen ons niet vertegenwoordigd door de buitenlandminister van de Groenen, die zich gedraagt als een olifant in een porseleinkast en Rusland zelfs per ongeluk de oorlog heeft verklaard,” voegde ze toe.
De vijand zit in Washington, Berlijn, Brussel en in Londen
Tijdens het protest kwamen de Duitse journalist Billy Six en Mateo ‘Aktivist Mann’ een vrouw tegen die een Russische vlag bij zich droeg. “We weten dat Rusland niet onze vijand is. De vijand zit in Washington, Berlijn, Brussel en in Londen,” zei de vrouw.
“Rusland begint geen oorlogen, Rusland verdedigt zich en beëindigt oorlogen die begonnen zijn door de Amerikanen. Dat is mijn mening.”
Het tweetal liep ook een vrouw tegen het lijf die voorstander van wapenleveranties is. Het bleek een journalist te zijn van de Britse krant The Guardian. Volgens haar waren de Britten niet betrokken bij de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






In de afgelopen 5 dagen zijn 3 voetballers overleden aan een hartaanval
‘Goed dat er een rechtszaak tegen de koning komt’
Kijk: journalist vraagt politicus naar mogelijke Russische betalingen, maar de boemerang komt even terug
Dr. Robert Young laat zien: dit is wat er zoal uit lichamen van gevaccineerden wordt gehaald
1 op de 5 kinderen is hoogsensitief: “Wij beleven alles veel intenser”
‘Sekteleider’ Klaus Schwab prijst China voor coronamaatregelen bij ‘Zomer Davos’
Staatssecretaris van Volksgezondheid wil ’tegengif’ verspreiden om ‘desinformatie’ over vaccins ‘uit te gummen’
Kinderarts en directeur Longfonds noemt hout stoken ‘superongezond’, blijkt zelf schuurtje met brandhout te hebben
Ontluisterend verhaal: U mag straks opdraaien voor het redden van Duitse en Italiaanse banken. ‘Niemand wil dit’