Jandino Asporaat zette in The Trueman Show vraagtekens bij 9/11 en de maanlanding. Er ontstond grote ophef in de media. Hij werd gecanceld en was niet langer welkom in Arnhem om daar een gastles te verzorgen op scholen.
Journalist Rutger Castricum zei zelfs bezorgd te zijn om de kinderen van de cabaretier. Asporaat reageerde op Instagram dat hij altijd zijn eigen mening zal blijven uitdragen.
De comedian krijgt ook veel bijval. Zo schrijft journalist en columnist Samira el Kandoussi dat Jandino niet ‘gek’ is. “De journalist is slaaf geworden van CBS, ANP en Reuters.”
Dit had ik nooit op het nieuws gehoord
Toen El Kandoussi 20 jaar geleden op de School voor de Journalistiek zat, kreeg ze college van wijlen Midden-Oostendeskundige Ruud Hoff. Op dat moment woedde er een oorlog in Irak.
De NOS berichtte dat Bush Saddam Hoessein aanviel omdat hij Koeweit had ingenomen en chemische wapens zou hebben. Saddam werd afgeschilderd als de slechterik.
Hoff toonde haar oude landkaarten waarop te zien was dat Koeweit voor de kolonisering bij Irak hoorde. De Engelsen gaven Koeweit een eigen staat. Toen Saddam Koeweit ‘binnenviel’ deed hij dus niks verkeerd, zei Hoff.
“Dit had ik nooit op het nieuws gehoord!” schrijft El Kandoussi.
Het wordt tijd om aan eigen nieuwsgaring te doen
Toen ze als journalist aan het werk ging, werden elke ochtend de persberichten van Reuters en ANP overgenomen. Elke keer als ze zelf met nieuws kwam, kreeg ze te horen dat er geen onderzoek van het CBS naar is gedaan.
“Het wordt tijd om aan eigen nieuwsgaring te doen. Om onszelf kritisch te bekijken. Het wordt tijd om de waarheid te bevragen zoals hij ons nu wordt voorgeschreven. We schrijven mensen af als gekken als ze zelfstandig denken. Maar het is de massa die voor de gek wordt gehouden,” benadrukt El Kandoussi.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Europarlementariër houdt vlammend betoog: ‘Al deze lieden moeten gearresteerd en veroordeeld worden’
Commentator verruilt CNN voor het échte nieuws. Dit filmpje maakt veel reacties los
Grote fout ontdekt in coronatest: ‘Steeds meer mensen worden wakker’
Honderden volledig gevaccineerde Duitsers belanden in ziekenhuis met corona, zelfde probleem in Engeland
Miljonairs VS smeken om hogere belastingen
Hoe Goldman Sachs de Europese belastingbetaler 800 miljoen euro afhandig maakte
Welsh Roswell nog altijd onopgelost
VIDEO: Op deze manier kun je kanker overwinnen met een fruitdieet
Dit is de videoboodschap van Mike Yeadon die door een ’technische fout’ niet kon worden getoond