In Frankrijk vinden nog steeds felle protesten plaats tegen de omstreden pensioenhervorming van president Macron, zo ook in Parijs.
Donderdag bestormden demonstranten het kantoor van BlackRock in Parijs. Ze riepen leuzen en staken vuurwerk af.
NOW – Protest at #BlackRock offices in Paris.pic.twitter.com/RT1KcPmf31
— Disclose.tv (@disclosetv) April 6, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Alleen de rijken profiteren
Demonstrant Françoise Onic (51) zei dat ze het kantoor van BlackRock waren binnengevallen omdat de investeringsreus zich bezighoudt met private pensioenfondsen.
“De overheid wil pensioenen weggooien, wil mensen dwingen om hun eigen pensioen te financieren via private pensioenfondsen, maar we weten dat alleen de rijken daarvan kunnen profiteren,” zei Onic, leraar van beroep.
Wij zijn hier
In Frankrijk zijn sinds januari 11 landelijke stakingsdagen georganiseerd. Vakbonden roepen de regering op de hervormingen op te schorten of in te trekken. Die zijn volgens president Macron nodig omdat het pensioenstelsel anders onbetaalbaar wordt. Hij wil dat de nieuwe pensioenwet dit jaar nog ingaat.
De betogers zongen luidkeels ‘On est la’ (Wij zijn hier) en verlieten het met rook gevulde gebouw na ongeveer een halfuur.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




‘Historisch beeld’: Duitse minister druipt af nadat boerenmassa hem uitjouwt
Partij van ‘het politieke WEF-‘liefje’ van Timmermans en Klaver’ Jacinda Ardern keihard afgestraft
Awardwinnende journalist: Bill Gates, VN en WEF ‘bouwen gigantische digitale goelag voor hele mensheid’
De Jonge schreeuwde om ontslag van artsen die zich netjes aan de regels hielden: ‘Waar blijft zijn vervolging?’
Yesilgöz slaat dreigende toon aan tegen Baudet: wie kan dit ‘absurde gedrag’ verklaren?
Filmmaakster: “Situatie in Aleppo volstrekt anders dan in het Westen wordt voorgesteld”
Geen nieuws uit IJsland? Waarom niet?
Gideon van Meijeren stelt Kamervragen over uitzetten wolf: ‘Deze beelden werpen een heel ander licht op de zaak’
Israëlische advocate slaakt noodkreet: ‘We leven in een dictatuur’