De Oekraïense president Zelenski en zijn adjudanten steken een groot deel van het Amerikaanse belastinggeld dat wordt overgemaakt aan Oekraïne in eigen zak. Volgens de gelauwerde journalist Seymour Hersh gaat het om honderden miljoenen dollars.
Het geld wordt zelfs gebruikt om handel te drijven met Rusland.
Zelenski en zijn entourage hebben vorig jaar zeker 400 miljoen dollar verduisterd, schrijft Hersh in een nieuw artikel op Substack. Hij baseert zich op een schatting van de CIA.
Smeergeld
Het geld was bedoeld voor diesel. Kiev koopt diesel naar verluidt rechtstreeks van Rusland en roomt daarbij honderden miljoenen af.
Eerder bleek al dat Russische olieproducten via Bulgarije en Letland hun weg naar Oekraïne vonden. Het Letse tv-programma Neka Personiga bracht het aan het licht. De Baltische staat heeft hiermee mogelijk de EU-sancties tegen Rusland geschonden.
Hersh citeert een expert die uit de doeken doet hoe Oekraïense ministeries frontbedrijven opzetten om wapens en munitie te exporteren. Ambtenaren namen daarbij smeergeld aan.
Giro555
Hooggeplaatste Oekraïense functionarissen klaagden dat Zelenski meer geld in zijn zak stak dan er naar de generaals ging.
Vorige maand kwam Hersh met het verhaal dat de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen het werk was van de Amerikanen. Volgens het Witte Huis was het verhaal ‘volledig verzonnen’.
De actie van Giro555 voor Oekraïne heeft in totaal bijna 184,5 miljoen euro opgebracht. Het is daarmee de op één na succesvolste actie ooit. Een deel van dat bedrag verdwijnt dus waarschijnlijk in de zakken van Zelenski.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Journaalkaper Tarik Z. wilde Nederlanders wijzen op ‘grootschalige manipulatie door de NOS’
Acteur Kevin Sorbo steunt Nederlandse boeren: ‘World Economic Forum pusht absurde en krankzinnige Green Deal’
WEF Cyberattack: Snowden Phone nu te koop!
Beelden Turkse fans na overwinning Oranje veroorzaken golf van verontwaardiging: ‘Linea recta enkele reis Turkije!’
Je hebt vast al eens gehoord van Area 51. Maar wat weet je van Area 52?
Genoeg schade aangericht: “De EU is ziek, en steeds meer burgers beseffen dat”
Poetin haalt uit naar Westen: ‘Júllie werkten met hem samen, met Hitler’
Hoppa: George Soros stopt 220 miljoen in radicale BLM-groepen
Advocaat Spong oogst kritiek met uitspraken over vaccinatieplicht: ‘Giftig betoog’