Werknemers in Nederland krijgen al decennia veel te weinig pensioen uitgekeerd in verhouding tot wat ze aan premies betalen, zegt financieel expert Ab Flipse in een interview met De Andere Krant.
Volgens hem is zo’n 40 procent van wat in de pensioenpotten zou moeten zitten, verdampt, voornamelijk door onnodig hoge kosten.
“Het is het grootste schandaal ooit,” zegt Flipse onomwonden. Deskundigen hebben hem ervan overtuigd dat het ‘ontzettend fout zit’ met de pensioenfondsen.
Schokkend maar waar
Hij rekende uit voor zijn dochter, die in het onderwijs werkt, wat zij aan premie betaalt bij het ABP en wat ze er uiteindelijk voor terugkrijgt. “Als ik dat zie, dan denk ik, hoe is dit in godsnaam mogelijk? Waar blijft al dat geld? Als dit echt bekend wordt bij het grote publiek, dan breekt de pleuris uit,” stelt Flipse.
Officieel zit er op dit moment zo’n 1500 miljard euro in de Nederlandse pensioenpotten, maar dat zou volgens hem een slordige 2500 miljard euro moeten zijn. “Er is dus alleen al in die paar jaar tijd tussen de 1000 en 1500 miljard euro verdwenen. Schokkend maar waar.”
Onbegrijpelijk
Flipse voorziet een drama als de hervorming van het pensioenstelsel doorgaat zoals die nu is voorzien. “Dat zal gepaard gaan met nog veel hogere uitvoeringskosten dan nu. Wie worden hier beter van? Alleen de adviseurs en uitvoerders in de sector zelf. De rest van Nederland niet. Het is onbegrijpelijk dat de politiek dit niet ziet.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







‘Nederland-op-slot-wet’ van Timmermans aangenomen: ‘De gevolgen zullen desastreus zijn’
Parlementslid Filip Brusselmans: ‘De coronaregels gelden hier voor iedereen, maar niet voor de happy few’
Er wordt massaal geknoeid met ons voedsel
Kijk: Neuroloog Jan Bonte moet officier van justitie het verschil tussen pedofilie en pedoseksualiteit uitleggen
Lange Frans en George van Houts: ‘9/11 was het theaterstuk van de eeuw’
Kamer wil geen debat over weggeven nieuwbouwhuizen aan asielzoekers: ‘Echt te bizar voor woorden’
Clintons gedagvaard om verklaring af te leggen over ‘gruwelijke misdaden’ Epstein
Karel van Wolferen: wat er aan de hand is in Nederland heeft echt de grenzen van het ongeloofwaardige bereikt
NPO opent aanval op alternatieve media: ‘Wat een rattenstreek’