Professor John Mearsheimer waarschuwt dat het Oekraïense tegenoffensief zal resulteren in enorme verliezen aan Oekraïense zijde als gevolg van de overweldigende artillerieovermacht en luchtsuperioriteit van de Russen.
Volgens Mearsheimer zal de inzet van F-16’s en ATACMS-raketten geen invloed hebben op het verloop van de oorlog.
“Dit tegenoffensief was suïcidaal,” zei de professor in gesprek met Glenn Greenwald. “De belangrijkste eenheden die door de NAVO zijn getraind, zijn in de pan gehakt. Ook andere eenheden zijn in de pan gehakt. De Oekraïners maakten geen schijn van kans.”
Professor John Mearsheimer warns Glenn Greenwald that the Ukrainian counteroffensive will result in significant casualties due to the Russian army’s overwhelming artillery advantage, air superiority, and the undermanned and undertrained Ukrainian forces.
Professor Mearsheimer… pic.twitter.com/35dZa45MPQ
— KanekoaTheGreat (@KanekoaTheGreat) July 3, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Erg onverantwoordelijk
Mearsheimer zei dat het erg onverantwoordelijk was van het Westen, met name de Verenigde Staten, om de Oekraïners aan te sporen tot een tegenoffensief.
De Oekraïense troepen worden bestookt met artillerie en allerlei soorten slimme bommen. Ze zijn niet goed getraind. “Je kunt niet verwachten dat je een groep Oekraïners enkele maanden traint in Duitsland of Groot-Brittannië en dat ze vervolgens in staat zijn om een Blitzkrieg te lanceren zoals de Duitsers dat in mei 1940 deden. Het duurt jaren om een leger op te bouwen dat tot zoiets in staat is.”
Gedoemd
Het Oekraïense leger bestaat uit zo’n 60 brigades. De NAVO heeft slechts negen brigades getraind, die begin juni zwaar zijn toegetakeld. De Oekraïners hebben geen enkele kans om door de Russische verdedigingslinies te breken, denkt Mearsheimer. “Wat er gaat gebeuren, is dat de Oekraïners enorme verliezen zullen lijden.”
“De Oekraïners zitten diep in de problemen. Ik denk dat ze gedoemd zijn.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Zien: Gideon van Meijeren houdt minutenlange tirade tegen minister De Jonge
Hoe Steve Jobs en Apple technologie hebben veranderd in religie
NPO beschuldigt Ongehoord Nederland van aanzetten tot geweld of haat, maar heeft zelf kilo’s boter op het hoofd
Kamer wil geen debat over weggeven nieuwbouwhuizen aan asielzoekers: ‘Echt te bizar voor woorden’
Europese Unie investeert miljoenen in ‘internettrollen’
Hierna ga je nooit meer met je kind naar het consultatiebureau: Woo-verzoek maakt alles in één klap duidelijk
“We hebben nog nooit zoiets gezien”: Astronomen spotten mysterieuze objecten in de ruimte
Lees en huiver: Israël vindt ‘kwijtgeraakte’ overeenkomsten met Pfizer terug en dit staat er in
David Icke verbannen uit Nederland om zijn mening: ‘Welkom in het Nieuwe Europa, onderweg naar de Nieuwe Wereldorde!’