Sigrid Kaag stopt als minister van Financiën en gaat voor de Verenigde Naties de wederopbouw van Gaza coördineren, meldt ze op X. Ze noemt het ‘eervol’ dat secretaris-generaal van de VN Antonio Guterres haar heeft gevraagd voor de baan. Kaag hoopt een bijdrage te leveren aan ‘een betere toekomst’.
Rob Jetten (D66) neemt de taken van Kaag als minister van Financiën waar.
Rob Jetten is Minister van Financiën 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂…
— Robert Jensen (@robertjensen) December 26, 2023
Haar overstap maakt veel reacties los. “Nederland als springplank, ‘wie-zijn-die-mensen’ als pinautomaat en haar ministerspost als corvee. Tot zover het nieuwe leiderschap van Sigrid Kaag,” reageert oud-journalist en politicus Sytse de Jong.
Geldt dat niet in Gaza?
Bestuurder Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force vraagt: “Bijzonder. Dacht dat Kaag stopte omdat haar kinderen haar werk bedreigend vonden. Geldt dat niet in Gaza?”
“Als een leeuw hebben ze voor haar gevochten, de systeemkranten en Op1-redacties. Maar het heeft niet mogen baten. De democratie heeft gebruikgemaakt van haar soevereine recht een minister heen te zenden,” aldus emeritus hoogleraar Paul Cliteur.
De wereld is gek geworden
Voormalig NOS-directeur Bauke Geersing schrijft: “Bijzonder in Nederland, Jetten heeft geen verstand van klimaat en energie en wordt minister voor die sector, hij heeft ook geen verstand van financiën en wordt nu interim-minister voor die sector. En dan verbaasd zijn dat er zo weinig vertrouwen in de politiek is. Hoezo?”
“Schokkend,” zegt opiniemaker Ab Flipse over de overstap van Kaag. “Het is juist de VN die voor een groot deel verantwoordelijk is voor het gruwelijke conflict tussen Gaza en Israël. De wereld is gek geworden.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Studies laten zien dat gevaccineerde mensen ziektes verspreiden
Koffers vol stembiljetten ‘onmiskenbaar bewijs voor verkiezingsfraude’
Wereldwijd massale protesten tegen Monsanto. En wat zeggen de media hierover?
De Jonge zet leger in bij bestrijding coronapandemie: moeten we daar blij mee zijn?
Ze praat onzin! Tv-presentator legt uit waarom de wereldreddende missie van Greta Thunberg onzinnige klimaat-zeitgeist is
Geopolitieke informatieoorlog: “Vrijheid van meningsuiting bestaat niet in het moderne Europa”
‘Geest van verdronken meisje’ verschijnt op foto in Australië
NineForNews definitief op zwart…
Dit kán niet, de politiek móét ingrijpen. Dappere dokter neemt het op tegen de farma-maffia