De Volkskrant heeft een heel lang artikel gepubliceerd waarin wordt uitgelegd dat blonde mensen nazistisch zijn. Boven het artikel prijkt een AI-gegenereerde afbeelding van een zonnig landschap met een groep blanke mensen die Geert Wilders eerder deze maand plaatste.
“De zon gaat weer schijnen in Nederland!” schreef de PVV-leider erbij.
Met blonde vrouwen zet Wilders zijn boodschap kracht bij: ‘In radicaal-rechtse context is blond vaak het symbool voor zuiverheid’, aldus de krant.
De zon gaat weer schijnen in Nederland!#PVV #StemPVV #EP pic.twitter.com/zL8PkjVb4q
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) June 2, 2024
Dit is toch niet te geloven
Het artikel wekt veel irritatie op. Alleen al op X staan er zo’n 1000 vrijwel uitsluitend negatieve reacties onder het artikel. “Begrijp ik het nu goed dat elke blonde vrouw radicaal-rechts is volgens deze auteur? Dat lijkt mij júíst racistisch, misogyn en bovenal stuitend,” zegt auteur en spreker Hans van Tellingen.
Huisarts Els van Veen vraagt: “Als je eerder kritiek had op Kaag was dat misogyn. Maar blonde vrouwen linken aan radicaal-rechts (wat dat ook mag zijn) is opportuun?”
“Dit is toch niet te geloven,” zegt presentator van het NPO-programma Ongehoord Nieuws Tom de Nooijer.
Hef jezelf op
Bioloog Richard Steenvoorden foetert: “Je zou maar blond zijn en dit lezen. Hef jezelf op, Volkskrant.”
“Blonde vrouwen en dan ook nog zonder sluier: in de radicaal-linkse context van de Volkskrant krijg je dan heel erg op je donder van een mannelijke redacteur,” aldus historicus en publicist Roelof Bouwman.
De Vulliskrant
Adjunct-hoofdredacteur van OpinieZ.com Uri van As haalt uit: “De Vulliskrant, lijfblad van roomblank, radicaal-links Nederland.”
Journalist Joost Niemoller vat samen: “Volkskrant: ‘blond is nazistisch’.”
Op dezelfde dag publiceerde de Volkskrant een artikel waarin staat dat de interesse in nieuws afneemt en een vijfde van de Nederlanders het nieuws niet vertrouwt.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Palestina: olie, Rothschild en de zionistische lobby
Grote bezorgdheid onder boeren over bizarre verpachting: ‘Dit is ontoelaatbaar’
Vreemde objecten op schilderij zorgen voor beroering. Waren er aliens aanwezig bij de kruisiging van Jezus?
Slachtoffer MK-ULTRA onthult in deze video hoe haar verschillende persoonlijkheden werden gebruikt door de elite
Zorginstellingen hullen zich in stilzwijgen terwijl werkenden massaal sterven: ‘Stille humanitaire catastrofe’
Bontenbal overladen met kritiek na tv-optreden: ‘Onbegrijpelijk dat deze CDA-slijmbal 2.0 zoveel stemmen vergaart’
Waarom NOS stilletjes is gestopt met vermelding afzender raket die in Kramatorsk ‘onvoorstelbaar leed’ veroorzaakte
Europarlementariër zet Europees Parlement op stelten door Von der Leyen ‘Reichsführerin’ te noemen
De elite snoert waarheidsvertellers de mond. Journalist onthult in dit interview waarom