Er is nu ineens veel te doen over de enorme verspilling via het fonds van honderden miljarden euro’s dat de Europese Unie optuigde voor economisch herstel na de coronacrisis.
Wat mensen nog niet weten is dat 30 procent van dit fonds verplicht wordt afgezonken in de idiote Green Deal van Frans Timmermans, merkt oud-senator Henk Otten op. “Bizar!”
In artikel A21 van het fonds staat zeer expliciet dat minstens 30 procent verplicht moet worden uitgegeven aan de Green Deal.

‘Snoeihard’ rapport
Na de lockdowns kwam de EU met een fonds dat lidstaten 750 miljard euro aan leningen en subsidies heeft verstrekt om te helpen bij bijvoorbeeld vergroening en digitalisering. Om in aanmerking te komen voor het geld moesten landen plannen opstellen met bepaalde doelstellingen.
De Europese Commissie keek bij het overmaken van de coronamiljarden naar het behalen van bepaalde mijlpalen en de voortgang van projecten.
De Europese Rekenkamer laat in een ‘snoeihard’ rapport geen spaan heel van het fonds. Het is volstrekt onduidelijk waar de miljarden heengaan. De Commissie kan zich niet vinden in de kritiekpunten. Ja, echt.
Er is nu ineens veel te doen over de enorme verspilling via het EU “Corona Herstelfonds” van €750 miljard. Wat mensen nog niet weten is dat 30% van dit fonds (€400 MILJARD!) verplicht wordt afgezonken in de idiote “Green Deal” van @F__Timmermans BIZAR! https://t.co/mfTaLLKYrl
— Henk Otten (@hendrikotten3) May 7, 2025
Bedankt, Mark!
“Dit gaat niet goed. Dit moet anders, want hier betalen Nederlanders geen belasting voor,” reageert Tweede Kamerlid Aukje de Vries (VVD).
Waarop Otten zegt: “Jouw grote VVD-leider Mark Rutte had dit idiote ‘coronaherstelfonds’ met gemeenschappelijke EU-schulden moeten vetoën, maar tekende bij het kruisje. Bedankt, Mark!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wapenleveranties aan foute vrienden: 15 Nederlandse bedrijven naar wapenbeurs in Midden-Oosten
Oud CIA-document blaast mysterie rond verborgen Zaal der Archieven onder de Sfinx nieuw leven in
Gonzalo Lira ging in Oekraïne door een hel: ‘Dit is één van de meest dramatische video’s die ik ooit zag’
Alleen VS en Israël waren in staat om aanslagen 9/11 uit te voeren. Deze Amerikaanse onderzoeker legt uit waarom
Jongetje (3) herinnert zich vorig leven, laat zien waar lichaam begraven ligt
Waarom de overheid de coronacrisis gebruikt om kleine en middelgrote bedrijven kapot te maken
9.500 jaar oude armband getuigt van buitengewoon vakmanschap
‘Zoete aroma’s’ en ‘uitvallende apparaten’: Mysteries rond opening graftombe Jezus
Deze journalist haalt in 8 minuten verhaal over oorlog in Oekraïne onderuit