Dit is aan de belastingbetaler toch niet uit te leggen? De EU betaalde onder andere 500 miljoen euro voor een Frans project, dat 368 miljoen euro kostte. Zonder het restant terug te vorderen.
Zo vond de Europese Rekenkamer talloze missers bij het Coronaherstelfonds. Voor dit fonds leende de EU maar liefst 800 miljard euro op de kapitaalmarkt tegen hoge rente.
Bert-Jan Ruissen, Europarlementariër namens de SGP, pleitte in het Europees Parlement tegen verlenging van dit fonds na 2026, gezien de onverantwoorde manier waarop de Europese Commissie met publiek geld omgaat.
(Video verwijderd? Klik hier...)Dít is aan de belastingbetaler toch niet uit te leggen? De EU betaalde € 500 miljoen voor een Frans project dat € 368 miljoen kostte Zonder het restant terug te vorderen En zo vond de Europese Rekenkamer talloze missers bij het Coronaherstelfonds. #bertjanruissen pic.twitter.com/2llcEMPmXG
— Dolly van den Berg (@dendolly1) August 21, 2025
Geen nieuw fonds
Bovendien moet de EU zéker geen nieuw fonds in het leven roepen, vindt de SGP.
En nu wil de Commissie opnieuw 800 miljard euro ‘mobiliseren’, dit keer voor ‘een veilig en veerkrachtig Europa’.
Vastgoedondernemer Erik de Vlieger laat weten dat hij met een Portugese boer sprak die vroeger vee van zijn buurman leende om de EU-subsidie te krijgen toen de controleurs kwamen. En die subsidie kreeg hij ook.
Colombiaanse maffia
“De EU is een overheid die wij over onze overheid willen laten beslissen. De EU is een Colombiaanse maffia met een wettelijke goedkeuring,” merkt hij op.
VVD, PvdA, GroenLinks en D66 zijn gewoon een verdienmodel voor mensen die niet in het bedrijfsleven kunnen werken, sneert De Vlieger.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Paar 100 miljoen aan belastinggeld ‘foetsie’ bij Stichting Open Nederland: ‘Het wordt tijd voor de onderste steen’
Kijk: Hypocriete Trudeau gespot zonder mondkapje na vlucht met privéjet
Britse premier Cameron belooft ‘open en eerlijk’ te zijn over buitenaardsen en UFO’s
Vaccineren is gevaarlijk en sloopt gezondheid. Deze moeder legt uit waarom ze haar kinderen niet meer laat inenten
Toparts: er is iets heel erg mis in de wereld, bereid je voor op 3-5 jaar ‘onrust’
Rutte bespreekt Great Reset-doelen in achterkamer: ‘De overname van Nederland door het WEF in beeld’
Er worden nu zelfs zorgwerkers ONTSLAGEN omdat ze weigeren vaccindoden te helpen verdoezelen
Diederik Samsom en Edith Schippers bij geheimzinnige Bilderbergconferentie
Kijk: Rutte zwaar geïrriteerd na vragen over puinhoop bij ministeries en verdwenen miljarden