Toen de Chinese maanlander Yutu eerder dit jaar verloren leek, meldden de Chinese staatsmedia dat het wagentje de kou op de maan waarschijnlijk niet had overleefd. Enkele staatsmagazines en tv-shows hadden een andere verklaring, die werd ondersteund door een aantal wetenschappers en militairen.
Volgens Nigel Watson, auteur van ‘The Haynes UFO Investigations Manual’ geloven duizenden Chinezen namelijk dat de maanrover werd uitgeschakeld door buitenaardsen of de Verenigde Staten. Zodoende zou de robot geen bases of geheime technologie kunnen ontdekken op het maanoppervlak, aldus de schrijver.

De Chinese overheid legaliseerde discussies over buitenaards leven in 1979. In China wordt anders met het onderwerp omgesprongen dan in het Westen. Staatsmedia berichten er regelmatig over UFO-waarnemingen en nemen het onderwerp zeer serieus. De radiozender Shandong Qilu berichtte onlangs over een lichtbol die een huis was binnengevlogen in het district Qihe in de provincie Shandong.
Sommige Chinese UFO-onderzoeksgroepen laten alleen hoogopgeleide mensen toe die op zijn minst enkele wetenschappelijke publicaties op hun naam hebben staan. In het land werd het Journal of UFO Research opgericht met de hulp van wetenschappers. Op den duur had het tijdschrift een oplage van 40.000 stuks.
Na de mysterieuze ‘dood’ van Yutu werd op populaire Chinese UFO-sites gesproken over een ‘enorm object’ bij de maan voordat het wagentje vleugellam raakte. Watson zei dat China op dit moment 60 onderzoekers telt die zich bezighouden met buitenaards contact. The New York Times meldde dat de Chinese luchtmacht belangrijke UFO-bijeenkomsten bijwoont.
In China geniet het onderwerp sinds de jaren tachtig buitengewoon veel populariteit. Sinds robotjeep Yutu op de maan is geland, is er een hernieuwde belangstelling voor alles wat met ruimte te maken heeft. “Als onze voorwaarden voor lidmaatschap niet zo streng waren, zouden we nu miljoenen leden hebben,” zei Sun Shili, een oud-medewerker van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken die voorzitter is van de UFO-gemeenschap van Peking. Shili zegt dat buitenaardsen onder ons op aarde leven.
“In de westerse wereld werd Project Bluebook in het leven geroepen door de Amerikaanse luchtmacht om UFO-waarnemingen onterecht te linken aan sterren, meteoren en vliegtuigen,” zei Watson. “In China werd alle informatie over UFO’s achtergehouden. Toen Chinezen eenmaal de kans kregen wilden ze er zoveel mogelijk wetenschappelijk onderzoek naar doen.”
Chinese wetenschappers staan in tegenstelling tot de meeste van hun westerse collega’s open voor de buitenaardse hypothese. Yang Ji van de Chinese Academie van Wetenschappen zei tijdens zijn onderzoek naar een grot die gevuld is met vreemde metalen voorwerpen dat de wetenschap moet gaan aantonen of ze al dan niet uit de ruimte afkomstig zijn.
Vertegenwoordigers van het Chinese ruimteprogramma hebben gezegd dat China rond 2025 een bemande maanlanding zou kunnen uitvoeren. “Ik denk dat de mensen toekomstige Chinese ruimtemissies verwelkomen om te zien of er foto’s worden gemaakt van UFO’s of buitenaardse voorwerpen,” zei Watson. “Interesse voor UFO’s blijft op een hoogtepunt in China en ik ben benieuwd of ze bewijs kunnen vinden voor buitenaardse ruimteschepen of andere exotische fenomenen in ons luchtruim.”
[Yahoo]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Opgesteld door personen die mijlenver van de realiteit af staan. Franse generaals en ex-minister spreken zich uit tegen Marrakesh-verdrag
Is dit de genadeklap voor NineForNews?
EasyJet-toestel moet noodlanding maken nadat piloot onwel wordt
Microbioloog: Wuhan-lab deed ‘krankzinnige dingen’ met coronavirus
Nederland zegt massaal NEE tegen coronavaccin: 80 procent laat zich NIET inenten
‘Pas op voor desinformatie verspreid door wappies als Mark Rutte’
Waarom het goed nieuws is dat het coronavirus overal is
Als je dit hebt gelezen zul je nooit meer je oren schoonmaken
“Gevaar voor democratie”: Russisch parlementslid wil vrijmetselaars uit het machtssysteem verdrijven