In de Tunesische woestijn lijkt een mysterieus meer uit het niets te zijn verschenen. Sommigen spreken van een wonder, anderen noemen het een vloek, vertelde journalist Lakhdar Souid aan France 24. Het nieuws verspreidde zich als een lopend vuurtje en honderden mensen zochten sinds de ontdekking verkoeling in het aanvankelijk heldere turquoise water.
Het meer is een aantal weken geleden ontdekt door herders en werd ‘het meer van Gafsa’ gedoopt, naar de gelijknamige stad in het zuiden van Tunesië. Het meer, met een oppervlakte van een hectare, zou 18 meter diep zijn.
Geologen vermoeden dat het grondwater naar de oppervlakte is gekomen als gevolg van een kleine aardbeving. De autoriteiten waarschuwen voor de mogelijke gevaren van het meer. Door de aanwezigheid van fosfaat, dat radioactief afval kan achterlaten, is er een kans dat het water kankerverwekkend is, meldt Tunisia Daily. Daarnaast zou het water vol zitten met algen.
Un miracle à GAFSA de la nature et ses caprices, un lac vient de surgir de la croute terrestre T° de 40° en été pic.twitter.com/2fCIbZH7MD
— Moncef ARFA (@MoncefArfa) 21 juli 2014
De enige troef die Gafsa heeft, zijn de fosfaatmijnen die Tunesië tot de vijfde producent van de wereld maken. Het grijze goud dient als een belangrijke grondstof voor kunstmest en is een kurk waar de Tunesische economie op drijft.
Experts waarschuwden uit voorzorg dat het water ‘gevaarlijk is en niet geschikt om in te zwemmen’, terwijl wetenschappers watermonsters analyseren. De meeste mensen trekken zich weinig aan van de waarschuwing.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bijna helft bewoners verpleeghuis besmet met corona ondanks vaccinaties
Helikopterbeelden doen vragen rijzen over aanval op Israël
Als het aan Monsanto ligt, weten we straks niet meer wat we eten
Britse weerman: “Mens speelt geen enkele rol bij klimaatverandering”
Amsterdamse binnenstad geboycot: ‘We gaan ten onder door de Deep State’
Hebben deze kinderen herinneringen aan een vorig leven als monnik?
‘Obama gaat zeggen dat we zijn bezocht door buitenaardsen’
Tweede film van Scott Ritter over president Zelensky ‘is absolute kijktip’: dit wordt er onthuld
Emile Ratelband woest: ‘Jongens, zeg er toch iets van! Dit kan toch zomaar niet’