‘Truth, Lies, Diana’ is een nieuw controversieel theaterstuk over de dood van prinses Diana. In het stuk laat de Britse acteur Jon Conway zich kritisch uit over het establishment, de pers en het rechtssysteem.
“Ik denk dat nu het juiste moment is om het verhaal te vertellen,” zei Conway. “De laatste paar jaren heeft het Britse volk het vertrouwen verloren in veel van de dingen die door het establishment zijn gezegd.” Hij pleit voor een heropening van de zaak.
Diana scheidde in 1996 na een huwelijk van 15 jaar van prins Charles. Het jaar daarop kwamen Lady Di en haar vriend Dodi Al-Fayed om bij een auto-ongeluk in Parijs. In het theaterstuk wordt gesuggereerd dat prins Philip, de echtgenoot van koningin Elizabeth, opdracht heeft gegeven tot haar dood en daarnaast zou Diana’s ex James Hewitt de vader zijn van prins Harry.
Een oud-legerofficier was bereid zijn herinneringen aan Diana te delen met Conway. Het stuk is gebaseerd op het nieuwe boek How They Murdered Princess Diana van John Morgan. Volgens de officiële versie van de gebeurtenissen was de dood van Diana een ongeluk, maar velen zijn er nog steeds van overtuigd dat de prinses is vermoord.
Het lichaam van Diana was vlak na haar dood tot twee keer toe gebalsemd met formaldehyde, volgens sommigen om sporen uit te wissen. Het is in Frankrijk bovendien verboden om een lichaam te balsemen als er later nog een autopsie moet worden verricht.
Hoewel is gezegd dat de chauffeur van Diana dronken was, is er overtuigend bewijs waaruit blijkt dat hij voor de crash nuchter was. Franse en Britse autoriteiten zeiden dat Henri Paul een alcoholist was, terwijl hij vlak voor zijn dood nog was onderworpen aan een uitgebreid medisch onderzoek, waaruit bleek dat zijn lever geen tekenen vertoonde van alcoholmisbruik. Op camerabeelden is te zien dat Paul vlak voordat hij achter het stuurt kruipt alert is, glimlacht en in de lobby van het hotel hurkt om zijn schoenveter te strikken.
De media maakten onterecht melding van ‘paparazzi’, een fout die nooit is rechtgezet. De voertuigen die achter de Mercedes reden waren volgwagens. De paparazzi hadden de tunnel op het moment van de crash nog niet bereikt. Zullen de vragen van mensen die sceptisch zijn over de dood van Diana ooit worden beantwoord?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Is onze maan een ruimtestation?
‘Sleep verantwoordelijke bankbestuurders voor de rechter’
Vreemd planetenduo stelt astronomen voor raadsel
Langwerpige schedel gevonden in ‘graf van alien’. Deze archeologen onthullen verrassende vondst
Gideon van Meijeren: dat wij stapje voor stapje deze richting in aan het bewegen zijn, daar krijg ik wel de rillingen van
Rusland komt ‘komende week’ met bewijs dat familie-Erdogan persoonlijk betrokken is bij criminele oliehandel met IS
Jaap van Dissel in het nauw na onthulling over dubieuze betaling: ‘Dit kan echt niet’
Het nazi-bloed liep via Nederland. Dit is het duistere geheim van Doorn
Griekse regering laat volk stemmen over akkoord EU-top