Sommigen zeggen dat het gebied waar de Piramiden van Gizeh zijn gebouwd, vroeger onder water heeft gestaan. Archeoloog Sherif El Morsi doet al 20 jaar onderzoek op het Gizeh-plateau en publiceerde in 2013 samen met zijn collega Antoine Gigal van Giza for Humanity een paper over een controversieel fossiel.
Dr. Robert M. Schoch zei aan het begin van de jaren negentig al dat de Sfinx duizenden jaren ouder moest zijn dan algemeen werd aangenomen. Hij baseerde zich daarbij op de erosiepatronen op de Sfinx en de omliggende rotsen.
Tijdens zijn onderzoek struikelde Morsi bijna over het fossiel van een zee-egel op één van de megalithische tempelblokken van de Piramide van Mykerinos. Hij meent dat het Gizeh-plateau ooit onderdeel heeft uitgemaakt van de kustlijn en tijdens een overstroming onder water heeft gestaan. Andere wetenschappers suggereren dat de zee-egel gevangen zat in de laag kalksteen die zich 30 miljoen jaar geleden heeft gevormd.
Morsi verzamelde bewijs waaruit volgens hem blijkt dat het waterdier pas veel recenter is gefossiliseerd. Hij meent dat het water tijdens de overstroming 75 meter hoger stond dan nu, waardoor de kustlijn bij de Sfinx gelegen was. Volgens hem werden de bouwwerken lange tijd blootgesteld aan eb en vloed.
De archeoloog zei dat het gebied honderden jaren overstroomd moet zijn geweest. Het is echter lastig om te bepalen in welk jaar de overstroming precies begon. De afgelopen 140.000 jaar zijn er vaak stijgingen en dalingen van de zeespiegel geweest. Huidige schattingen over de leeftijd van de piramides kloppen volgens Morsi in ieder geval niet.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Onkruid… spuiten of slikken?
Kernfysicus VS stond oog in oog met drie soorten buitenaardsen
Billy (11) heeft geen epileptische aanvallen meer dankzij cannabisolie. Dan doet de overheid plotseling dit
Financieel expert maakt zich zorgen: ‘Deze maatregelen gaan ons onvoorstelbaar veel geld kosten’
Het is nu wetenschappelijk bewezen dat meditatie de gezondheid van het brein verbetert. Kijk wat de effecten zijn
Sneller dan het licht: NASA werkt aan warpdrive
Niet president Assad is het probleem, maar onze eigen politici, die IS en al-Nusra steunen. Onthullingen van 2 paters
Zo moffelt het CBS hartstilstanden sinds begin 2021 weg: ‘ZEER ernstig’
Zijn ‘fossielen en prehistorische gereedschappen’ op NASA-foto’s ‘bewijs voor leven op Mars’?