Zes Indiase twintigers besloten in augustus vorig jaar de straat op te gaan om eten uit te delen aan daklozen. Ze reden ’s nachts naar diverse restaurants met de vraag of zij toevallig eten over hadden.
Inmiddels is het Robin Hood Army uitgegroeid tot een organisatie met meer dan 3000 vrijwilligers. Oprichters Neel Ghose en Anand Sinha deden hun inspiratie op in Portugal. Daar zamelt de organisatie Re-food overschotten van restaurants in. Ze dachten dat een dergelijk project in India ook een goede kans van slagen zou hebben.
Geen geld
Het Robin Hood Army voedt inmiddels iedere week zo’n 5000 mensen. Daarnaast verzamelt de groep ook dekens en kleren voor daklozen voor als het buiten kouder wordt. Er worden ook lessen gegeven aan kinderen om hen te leren voedselverspilling terug te dringen.
Opmerkelijk is dat de organisatie geen geld accepteert. “Hoe meer mensen we gemotiveerd krijgen om zich in te zetten voor ons project, hoe beter,” zegt hoofd sociale media Aarushi Batra. “Dan is geld niet van belang. We willen dat restaurants begrijpen dat ze levens kunnen redden door ons voedsel te geven.”
Overweldigende succes
Door het overweldigende succes van het Robin Hood Army in India, heeft de organisatie besloten door te groeien. De groep biedt inmiddels ook hulp in Pakistan, Indonesië, Bangladesh en Maleisië.
Het Robin Hood Army is actief in 23 steden in vijf landen. Meer dan 3000 Robins helpen meer dan 500.000 mensen. Nederlanders kunnen de groep ook helpen. “Ga op zoek naar restaurants die eten willen geven aan daklozen in jouw stad,” zegt Batra. “Er is zoveel dat kan gebeuren.”
[MO]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nieuw onderzoek: THC-olie pakt verborgen ontstekingen aan, de aanjager van o.a. hart- en vaatziektes en auto-immuunproblemen
Hoge FBI’er: Clintons behoren tot ‘misdaadfamilie’, Clinton Foundation is beerput
Wetenschappers concluderen na DNA-studie: Octopussen ‘zijn aliens’ en hebben 10.000 meer genen dan mensen
Buschauffeur ‘moet verplicht DNA afstaan’ na kritisch YouTube-filmpje
Opmerkelijke draai PVV-minister Klever: ze wil niet minder, maar méér geld voor ontwikkelingshulp
Laten we eens kijken wat er terecht is gekomen van de huiveringwekkende klimaatvoorspellingen die in 2008 zijn gedaan
Voedselbanken slaan alarm: armoede in Nederland zal zich verdiepen en verbreden door dit regeerakkoord
Jezelf beschermen tegen schade met een goede verzekering
Maarten van Rossem noemt complotten over World Economic Forum ‘flauwekul’