De SP wil een onderzoek naar de gang van zaken rond de invoering van de euro.
Kamerlid Arnold Merkies van de grootste oppositiepartij pleitte tijdens een debat over het burgerinitiatief Peuro, dat een dergelijk onderzoek wenst, voor een parlementaire enquête.
Hij vindt het belangrijk ‘dat het tot stand komen van de euro beter wordt onderzocht’.
Veel schade
“De euro was een enorm ingrijpend project, en heeft terugkijkend veel schade aangericht,” aldus Merkies.
Eén van de personen achter Peuro, lijsttrekker Thierry Baudet van Forum voor Democratie, hield in de Kamer een pleidooi voor een onderzoek.
Hij vindt dat de invoering van de ‘falende eenheidsmunt’ destijds met zeer weinig kritisch debat gepaard is gegaan.
Rad voor ogen gedraaid
Het opgeven van de gulden is volgens hem één van de grootste politieke kamikaze-acties uit de Nederlandse geschiedenis.
Baudet vindt dat de invoering van de euro tot verlies van soevereiniteit heeft geleid en grote financiële en economische risico’s heeft veroorzaakt.
“Wist men dit alles nu werkelijk niet? Het lijkt er zeer op dat onze politici ons een rad voor ogen hebben gedraaid,” aldus Baudet.
Voorgelogen
“Want op bestuurlijk topniveau waren deze dramatische gevolgen van de invoering van de euro zeer wel bekend,” vervolgde hij.
“Waren Lubbers, Kok en Zalm ontzettend onnozel? Wisten ze van niets? Of hebben ze ons voorgelogen om het Europese project te dienen?” vroeg hij zich af.
De Tweede Kamer ziet niets in een parlementaire enquête naar de invoering van de euro.
[SP]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Fauci en Marion Koopmans kenden meteen de waarheid over coronavirus, maar misleidden publiek’
Werden zwarte Zuid-Afrikanen doelbewust besmet met hiv? Deze documentaire blaast complottheorie nieuw leven in
Vlak voor de Super Bowl gebeurde er iets opvallends
Robert Kennedy onthult: niet Pfizer en Moderna, maar deze bedrijven maakten de coronaprikken
Partij Wybren van Haga wil onderzoek naar alarmerende cijfers over bijwerkingen coronavaccinatie
Het lijkt wel een staatsgreepje, uitgevoerd door de zittende regering. Journalist maakt zich sterk voor referendum
Fleur Agema pakt Kaag stevig aan: ‘Stop met verspreiden van leugens’
“Het is arrogant om te denken dat we als mensen aan de thermostaatknop van de aarde kunnen draaien”
Koningin Máxima in opspraak: ‘Ze opereert als een door het parlement oncontroleerbare minister van Financiën’