De Duitse journalist Michael Lüders onthult in zijn boeken dat de VS en haar bondgenoten al tientallen jaren exact hetzelfde model hanteren bij een voorgenomen regimeverandering.
Het begon allemaal in 1953, toen de CIA de Iraanse premier Mohammed Mossadegh afzette.
Mossadegh had namelijk aangekondigd de Iraanse olie-industrie te nationaliseren. In die tijd kwam ongeveer 90 procent van de in Europa verhandelde aardolie uit Iran.
Hitler
Met de aangekondigde nationalisering kwam de monopoliepositie van Groot-Brittannië in het geding.
Samen met de VS zetten de Britten de regering Mossadegh in een minutieus opgezette staatsgreep aan de kant.
In campagnes werd Mossadegh herhaaldelijk vergeleken met Adolf Hitler.
Geleide machtspolitiek
Vrijwel precies dezelfde campagnes – woord voor woord – werden gevoerd tegen Saddam Hoessein, Moammar Gaddafi en Bashar al-Assad, merkt Lüders op.
De militaire interventies in de islamitische wereld worden altijd door de media gebracht als bevrijding of democratisering, terwijl er in werkelijkheid een geleide machtspolitiek achter schuilt.
Zakelijke belangen, geo- en machtspolitiek en niet zozeer de invoering van democratieën zijn de ware redenen voor de westerse interventies in het Midden-Oosten, onthult de journalist.
Pijpleiding
Lüders schreef ook een boek specifiek over Syrië, waarin hij laat zien hoe westerse machten hun belangen proberen door te drukken.
“Zonder Syrisch gebied te doorkruisen, laat zich geen rendabele pijpleiding van de Perzische Golf of vanuit Irak naar de Middellandse Zee aanleggen,” aldus de journalist. Dit speelde al in 1956.
Omdat Syrië steeds meer toenadering zocht tot de Sovjet-Unie, bereidden de VS en Groot-Brittannië een regimeverandering voor.
Déjà vu
De Britten wilden dit realiseren door middel van terreuraanslagen en het financieren en bewapenen van de oppositie.
De plannen lekten echter uit en de Amerikaanse ambassadeur werd het land uitgezet. Voor Damascus is wat vandaag gebeurt dan ook een déjà vu, merkt Lüders op.
Boekentip: Wie wind zaait
[Novini]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Het geheime leger van de CIA
De vogel is bevrijd: Twitterbaas Elon Musk ‘gaat permanente schorsingen terugdraaien’
Dit gebeurt er na coronavaccinatie met je goede darmbacteriën
Langverwacht onderzoek naar oversterfte en COVID-19-vaccinaties gepubliceerd, lees hier de belangrijkste conclusies
Ecoboerderij krijgt boete op boete wegens verkoop van ivermectine: ‘Ondersteun hen als daad van verzet!’
Walvis bedankt bevrijders met schitterende show (video)
Farmaceut haalt 300.000 doses griepvaccin terug
VIDEO: Geest vastgelegd op camera in Engels spookkasteel
Frankrijk is de steunpilaar van terrorisme in Syrië. President Assad haalt hard uit