Uit onderzoek van een groep Belgische wetenschappers blijkt dat suiker kankertumoren helpt groeien en bovendien agressiever maakt.
“Een suikervrij of suikerarm dieet is voor een kankerpatiënt dus geen overbodige luxe,” zei professor Johan Thevelein in Het Nieuwsblad.
De gevolgen van de vondst kunnen verregaand zijn. Kankerpatiënten krijgen nu soms serums toegediend om aan te sterken. En die bevatten juist veel glucosesuiker.
Vicieuze cirkel
Onderzoekers van het Vlaams Instituut voor Biotechnologie (VIB), de Vrije Universiteit Brussel en KU Leuven hebben bijna 10 jaar aan de studie gewerkt.
Suiker blijkt kankercellen nog sneller te doen vermenigvuldigen. De tumor groeit en de kanker gaat agressiever woekeren. Waarna er nog meer kankercellen suiker gaan omzetten. Zo kom je in een vicieuze cirkel terecht.
Tijdens het onderzoek werd het zogenoemde Warburg-effect bestudeerd. “Lang geleden ontdekte de Duitse biochemicus Otto Warburg al dat kankercellen versneld suiker omzetten in melkzuur,” lichtten de onderzoekers toe.
Tegenovergestelde
Gezonde cellen doen precies het tegenovergestelde. “Hoe agressiever de kanker, hoe sneller die cellen de suiker omzetten,” zeggen de wetenschappers.
“Maar waarom ze dat deden en of dat Warburg-effect enkel een symptoom is van de kanker, of er ook invloed op uitoefent, dat wisten we niet. Wij wilden dat achterhalen,” voegen ze toe.
De doorbraak is gepubliceerd in Nature Communications.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Professor van Canadese universiteit ontslagen omdat de klimaatelite niet blij is met haar onderzoek. Deze video maakt duidelijk waarom
Bill Gates heeft ernstige waarschuwing: ‘Dit kan miljoenen doden opleveren’
“Olympische Spelen in Rio zijn nazi-ritueel en bewijzen dat de Illuminati bestaat”
Nederlandse F-16’s komen in actie vanwege Russische bommenwerpers boven Denemarken, maar niet heus
Indrukwekkende ‘hemelse’ zonsondergang trekt wereldwijde aandacht. Zie jij de overeenkomsten?
Een groteske verdraaiing van de werkelijkheid. Analisten maken gehakt van rapport dat leidde tot strafprocedure tegen Hongarije
Zoetstof in ijs, pasta en gehakt blijkt uitermate schadelijk. Wetenschappers vinden link met deze besmettelijke bacterie
De titel grootste leugenaar gaat naar: Rob Jetten. Kijk hoe de D66-leider er op los loog tijdens het lijsttrekkersdebat
Europarlementariër hekelt energiebeleid EU: ‘Kom van de roze wolk af!’