Op 31 januari is er voor de tweede keer deze maand een volle maan te zien. We spreken in dit geval ook wel van een blauwe maan.
Op dezelfde dag vindt daarnaast een totale maansverduistering plaats, aldus de website hemel.waarnemen.com. Hierbij beweegt de maan zich door de schaduw van de aarde.
Er valt dan geen direct zonlicht meer op het maanoppervlak en de hele maan is dan veel donkerder dan normaal. De eclips is in onze streken helaas onzichtbaar.
Bloedmaan
Een totale maansverduistering kan erg indrukwekkend zijn. Tijdens de verduistering, die duurt van 13.52 tot 15.09 uur, valt een beetje zonlicht door de aardatmosfeer, waardoor het maanoppervlak alsnog een klein beetje wordt verlicht.
Dit is met name rood licht, waardoor er een rode gloed over de maan komt. Deze fase wordt in de volksmond ook wel bloedmaan genoemd en duurt bij deze eclips ongeveer 77 minuten.
150 jaar
Doordat de verduistering erg centraal is, is dit effect bij deze verduistering bijzonder sterk.
Het is voor het eerst in 150 jaar dat zo’n totale maansverduistering samenvalt met een blauwe maan, meldt de in ruimtenieuws gespecialiseerde website Space.com.
Supermaan
Omdat het volle maan is en de maan en de aarde dicht bij elkaar staan wordt bovendien gesproken van een supermaan. Daardoor lijkt de maan een heel stuk groter en feller.
[Space]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Waarom de enige criticus van de Nederlandse regering monddood werd gemaakt
Door oorlog geteisterde Oekraïne bouwt gigantisch SKIGEBIED: ‘Waarom zijn hier nog Oekraïense vluchtelingen?’
Iraakse parlementsleden: “Terreurgroep IS opgezet door de CIA”
Klokkenluiders: coronabeperkingen komen in september terug. Wat kunnen we verwachten?
‘Grootste desinformatieverspreider van Nederland’ Hugo de Jonge doet onderzoek naar Russische ‘desinformatie’
Die satanisten, f*ck ze! Insider Ronald Bernard legt in deze video de vinger op de zere plek
‘President Zelenski verhuurt zijn Italiaanse villa voor 50.000 euro aan Russen’
Statisticus doet onderzoek naar corona en griep, en komt tot opmerkelijke conclusie
Verontwaardiging na uitspraken Ollongren over vechtbereidheid: ‘Dat mens wil alleen maar oorlog’