Europarlementslid Nigel Farage heeft tijdens een debat in het Europees Parlement fel uitgehaald naar de EU. Hij beschuldigt het blok ervan Italië te intimideren.
De intimidatie zorgde ervoor dat de Italiaanse president de wens van het volk naast zich neerlegde, aldus Farage.
“Brexit is niet het grootste probleem waar de EU mee wordt geconfronteerd,” zei hij.
Intimideren
“De Italianen betalen ieder jaar zo’n vier miljard euro aan de EU en er zijn aanwijzingen dat de kiezers daar genoeg van hebben,” ging hij verder.
“Ze zien wat de euro met hun economie heeft gedaan. Ze voelen zich het slachtoffer van het immigratiebeleid van de EU,” klonk het.
Dus besloten ze te kiezen voor een nieuwe regering, maar vervolgens liet de Italiaanse president zich intimideren door de Europese Commissie.
Democratie verkwanseld
“In de afgelopen 48 uur is hun democratie verkwanseld,” zei de Europarlementariër. “In het verleden hebben jullie op dezelfde manier de Denen, Ieren en Grieken geïntimideerd.”
Kom maar op met nieuwe verkiezingen en nog grotere overwinningen voor de eurosceptici,” besloot hij.
Als gevolg van een veto van president Sergio Mattarella klapte de regeringsformatie in Italië.
Niet akkoord
De president ging niet akkoord met de kandidatuur van euroscepticus Paolo Savona voor de functie van minister van Financiën.
Mattarella heeft voormalig IMF-topman Carlo Cottarelli gevraagd een interim-regering te vormen. Hoogstwaarschijnlijk krijgt zijn kabinet geen vertrouwen in het parlement.
Bekijk de video hieronder:
Foto: MB298 Wikimedia Commons
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amerikaanse diplomaten waarschuwden in 2018 al voor lab in Wuhan. Komt het coronavirus hier vandaan?
Kijk: voormalig NAVO-militair maakt gehakt van officiële verhaal over Oekraïne
Geruchten zwellen aan: Kuipers naar vaccinorganisatie CEPI?
Grote Duitse studie: lockdown ‘had geen effect’ op coronapandemie
Japanse onderzoekers vinden eerste bewijs voor link tussen mRNA-prikken en turbokanker
Warmtenet of warmtepomp? ‘Je doet er hier 250 jaar over om de investering terug te verdienen!’
Monsterachtige supervulkaan in Italië staat op uitbarsten. Kunnen we een herhaling van Pompeii verwachten?
We maken onszelf en onze maatschappij ziek met deze wantoestanden. Dit is de grootste misdaad tegen de mensheid óóit
Journalist die ongeprikte Novak Djokovic probeerde te cancelen sterft plotseling op Australian Open