De bedrijfsnaam van de omstreden chemiereus Monsanto verdwijnt na de fusie met Bayer.
Monsanto heeft een slechte naam bij het publiek. Het concern is de grootste producent van genetisch gemodificeerde zaden ter wereld en maakt de veelgebruikte onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.
Monsanto heeft een duistere link met de Vietnamoorlog, terwijl Bayer is voortgekomen uit IG Farben, een Duits bedrijf dat nauw samenwerkte met de nazi’s.
In opdracht van Bayer
IG Farben financierde rechtse partijen, waaronder de nazipartij. Het bedrijf gebruikte gevangenen uit concentratiekamp Auschwitz als slavenarbeiders.
Eén van de producten van IG Farben was Zyklon B, het gifgas dat in de gaskamers werd ingezet.
Na de oorlog werd het conglomeraat opgedeeld. Uit een rechtszaak die door een Auschwitz-overlevende werd aangespannen, blijkt dat SS-artsen in opdracht van Bayer ziekmakende bacteriën toedienden aan gezonde individuen en vervolgens de medicijnen van het bedrijf uittestten.
Chemicus van de duivel
Als je naar rechtszaken kijkt die in de afgelopen jaren zijn aangespannen, kun je niet anders dan constateren dat het eigenlijk nog steeds zo gaat.
IG Farben, dat ook wel de chemicus van de duivel werd genoemd, bouwde zelfs zijn eigen concentratiekamp. Nazi-arts Josef Mengele, bijgenaamd de engel des doods, werkte nauw samen met Bayer.
Monsanto kan er ook wat van. Het bedrijf werd door de Amerikaanse overheid ingehuurd om Agent Orange te produceren.
Grootste
Tientallen miljoenen liters van dit chemische ontbladeringsmiddel werden over Vietnam uitgesproeid. De gevolgen hiervan zijn tot op de dag van vandaag zichtbaar.
Geschat wordt dat drie miljoen van de 84 miljoen Vietnamezen geboorteafwijkingen of kanker hebben als gevolg van Agent Orange.
Door de samenvoeging van Monsanto en Bayer ontstaat het grootste zaden- en chemieconcern ter wereld. Het zijn deze bedrijven die de controle krijgen over de mondiale voedselproductie.
[Dawn]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Epidemioloog doet boekje open: Pfizer bood me 1 miljoen zwijggeld en ik zei ‘nee’
Een megagrote reclame in NRC voor de nieuwe coronaprik, maar er ontbreekt iets cruciaals
‘Grootste bankrun ooit’ is al begonnen in eurozone
Mysterieus Transneptunisch object komt ons zonnestelsel binnen
Buitenaards wezen doodgeschoten op Amerikaanse legerbasis. Gepensioneerde majoor doet opmerkelijke uitspraken
De studie die vaccintwijfels moest wegnemen, ligt nu zelf onder vuur
Zeewier is supergezond
Kinkhoest piekt, maar vaccin faalt
Karel van Wolferen over ‘Trump-beving’: dit zit er achter de opzienbarende benoemingen