De geheime poorten naar het hart van de Grote Piramide worden in 2012 mogelijk voor het eerst geopend, waardoor een einde zou kunnen komen aan een mysterie dat archeologen sinds 1872 bezighoudt.
Dat stelt een Brits bedrijf dat robots vervaardigt en onderzoek doet naar de Grote Piramide in Egypte.
Scoutek wist eerder dit jaar al een glimp op te vangen van de ruimte achter de poorten, maar de activiteiten moesten worden gestaakt wegens de onrust in Egypte.
Expeditieleider Shaun Whitehead zei dat hij er zeker van is dat zijn team het werk in 2012 kan hervatten. De Egyptische Hoge Raad voor Oudheden verstrekte tot voor kort niet langer vergunningen voor onderzoek naar de Grote Piramide.
“We wachten nog op de vergunning om terug te kunnen keren naar de piramide,” zei Whitehead. “Intussen hebben we enige aanpassingen gedaan aan onze robot.”
Het project is een samenwerkingsverband tussen Dr. Ng van de Universiteit van Hong Kong, het Britse Scoutek, de Egyptische Hoge Raad voor Oudheden, Dassault Systèmes in Frankrijk en de Universiteit van Leeds.
De vier smalle schachten in het binnenste van de duizenden jaren oude Grote Piramide stellen archeologen al sinds hun ontdekking in 1872 voor een raadsel. De schachten zijn slechts 20 centimeter in doorsnee. Veel experts geloven dat het uitgangen waren voor de geest van de farao.
De Koningskamer bevat twee schachten die verbonden zijn met buiten, maar twee tunnels van de Koninginnekamer diep in de piramide zijn voorzien van twee stenen deuren. Sommige experts geloven dat het een indicatie is van een geheime kamer.
De nieuwste robot van Scoutek is een ‘microslang’ voorzien van een camera die ontwikkeld is om kleine ruimten te verkennen.
Bron: Dailymail.co.uk
Gerelateerd:
- Piramide geeft na duizenden jaren geheimen bloot
- The Pyramid Code – Complete Serie (video)
- Zahi Hawass ontslagen te midden van ontdekkingen Gizeh
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hij doet het gewoon: Ron Paul noemt corona-pandemie een hoax
Corona-advocaat Reiner Fuellmich ‘mishandeld en gemarteld’ in de gevangenis
Deze thee maakt korte metten met kankercellen. Onderzoekers doen belangrijke ontdekking
Zo hevig is het, en ongewoon, zo vroeg in het najaar. Hevigste sneeuwval in 20 jaar in Frankrijk: dit zijn de gevolgen
Mannen in donkere pakken besturen de VS. Poetin vertelt in dit interview de ongemakkelijke waarheid
RFID-implantaten steeds populairder: 2000 mensen gechipt
Er zijn eindelijk cijfers over de veiligheid van coronavaccins: ‘Het is verschrikkelijk, ronduit verschrikkelijk’
Je telefoon is het grootste spionage-apparaat – Wat weet Google allemaal van jou?
Flashback: dit zei Tjeerd ‘halvering veestapel’ de Groot in 2015 over de veehouderij