Onderhuids borrelde er al een tijdje veel onrust in Frankrijk. Op een bepaald moment, zo rond november vorig jaar, werd er een grens overschreden en waren daar ineens de gele hesjes.
Ik heb het gehad met de dictatuur van Macron, zegt één van hen in onderstaande documentaire van RT.
Al vele weken gaan ze massaal de straat op om te protesteren tegen de huidige machthebbers. Volgens de gele hesjes is er veel onrecht in Frankrijk: de rijken worden steeds rijker en de doorsnee Fransman wordt steeds verder uitgeknepen.
Uniek fenomeen
In de documentaire zie je onder meer Priscillia Ludosky, die een petitie online zette uit protest tegen de groene taks die diesel en benzine duurder had gemaakt.
Het bleek het begin te zijn van een uniek fenomeen: een spontaan protest dat niet links, niet rechts is en dat zonder bemoeienis van politieke partijen en vakbonden aanzwol tot orkaankracht.
De petitie werd in korte tijd ruim één miljoen keer ondertekend.
Ontzettend boos
Ook komt Ghislain Coutard voorbij. Hij stelde voor om reflecterende hesjes te gaan dragen als symbool.
Verder komt Jerome Rodrigues aan het woord. Hij werd het gezicht van de beweging nadat hij deels blind raakte door een rubberen kogel.
Het drietal legt uit waarom de gewone Fransen zo ontzettend boos zijn.
Bekijk de documentaire hieronder:
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Beseffen jullie wel wat jullie hebben gedaan?” Poetin heeft geen goed woord over voor westerse acties in Syrië
10 redenen waarom de maanlandingen een hoax zouden kunnen zijn
Kandidaat-burgemeester over 15-minutensteden: ‘We zitten voor de rest van ons leven in een open gevangenis’
Hubert Bruls, die vóór in de rij stond om aangifte te doen tegen Wilders, heeft geen problemen met haatprediker Bob Vylan
Eén van de grootste mysteries van de natuur: feeëncirkels nu ook ontdekt in Australië
Corruptie diep geworteld in regering Somalië
‘Wat erg opvallend is, is dat er in politiek Nederland een aantal coups gaande zijn’
Trump benoemt oorlogscrimineel Tony Blair tot lid van ‘Vredesraad’ Gaza
Britse wetenschapper: “Farao’s gebruikten piramides als lanceerplatform naar hiernamaals”