Elektrische auto’s zijn minder milieuvriendelijk dan men denkt. Dat zegt althans de ADAC, de Duitse ANWB.
Een erkend Oostenrijks instituut heeft voor de ADAC elektrische auto’s vergeleken met diesel- en benzineauto’s. Daarbij werd de hele levenscyclus van de auto in beschouwing genomen, schrijft het toonaangevende reismagazine Columbus Travel.
Uit het onderzoek bleek dat elektrische auto’s pas na 8,5 jaar of 127.500 kilometer schoner zijn dan benzineauto’s en pas na 14,6 jaar of 219.000 kilometer schoner dan dieselauto’s.
Veel CO2
Het onderzoeksinstituut ging uit van de Duitse energiemix die – net als de Nederlandse – relatief ongunstig is.
Zo wordt een deel van de stroom nog opgewekt door kolen- of gascentrales.
Vooral bij de productie van de accu voor een elektrische auto komt veel CO2 vrij. De meeste berekeningen houden geen rekening met deze verborgen impact.
Subsidie
Nederland blijft vol inzetten op elektrisch rijden. Vanaf 1 juli krijgt iedereen die een nieuwe elektrische auto koopt 4000 euro subsidie, liet minister Van Veldhoven van Milieu weten. De subsidie loopt tot 2025.
Volgens minister Van Veldhoven ‘is elektrisch rijden nu al schoner dan gewoon rijden, ook al is nog niet alle stroom groen en plaatsen sommigen kanttekeningen bij de duurzaamheid van de accu’s’.
“Het scheelt substantieel, het is nu al schoner dan in een fossiele auto,” zei ze.
De minister zei er niet bij waar ze haar uitspraken op baseerde.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Premier Schoof gaat later deze maand met deze ministers naar het WEF, van ons belastinggeld
‘Deze minister van Defensie stopt pas met deze waanzin zodra Oekraïne TOTAAL verwoest is, met dank aan PVV en BBB’
Bill Gates tolereert geen kritische coronaberichten en koopt de media om
‘Pandemieverdrag is perfect opstapje naar One World Order’
Wat heeft chemotherapie te maken met een giftig gas uit de Eerste Wereldoorlog? Ontdek het hier
Rob Jetten maakt het wel heel bont in de Kamer: ‘Dit is echt bij de beesten af’
Satelliet spot ‘enorm object onder ijsvlakte Antarctica’
EU-voorzitter Juncker: “Leiders van andere planeten slaan ons gade”
Neotaam, het nieuwe aspartaam