De Amerikaanse president Barack Obama begon zijn herverkiezingscampagne met televisiespotjes waarin zijn vermoedelijke Republikeinse tegenstander Mitt Romney gelinkt wordt aan de olie-industrie.
De oliebedrijven hebben 200 miljoen dollar beloofd om Mitt Romney te helpen waarop de presidentskandidaat beloofde hun winsten en belastingvoordelen te beschermen.
“Als je de volgende keer je tank vult, denk dan aan wie heult met de olie-industrie: Mitt Romney, de man van 200 miljoen dollar,” aldus de stem in het reclamespotje. Romney wordt op deze manier weggezet als een marionet van oliemagnaten die zich massaal achter de Republikeinen hebben geschaard.
Hoge prijzen
Het is een belangrijk argument nu de gas- en olieprijzen in de Verenigde Staten blijven stijgen en de Republikeinen er alles aan doen om die hoge prijzen tegen Obama te gebruiken.
Het spotje is gemaakt door fondsenwerver Priorities USA Action en milieuorganisatie League of Conservation Voters. De boodschap zal volgens The New York Times worden uitgezonden in Colorado en Nevada.
Bron: HLN.be
Gerelateerd:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Sigrid Kaag (D66) noemt het “logisch” om miljoenen rechtse kiezers buitenspel te zetten
Prof. Pierre Capel legt in 7 minuten uit waarom er geen tweede, derde of vierde golf is geweest
Ze hebben me invalide gemaakt, mijn tanden eruit geslagen. Deze MH17-getuige zegt te zijn gemarteld door Oekraïne
Wetenschappers zeggen dat deze veelvoorkomende boom de sleutel bevat tot een natuurlijk geneesmiddel voor malaria
WHO bereidt massale vaccinatiecampagne tegen vogelgriep voor: ‘Hetzelfde spel nogmaals?!’
Eet vet, word slank: een aantal vetmythen ontkracht
Maar liefst een derde van alle kinderpornobeelden staat op Nederlandse servers: ‘De cijfers zijn schokkend’
Het geheim van de reuzenvinger uit Egypte
World Governments Summit en Klaus Schwab: de wereldregering die geen complot is