Het vertrouwen in nieuwsuitzendingen is gedaald tot een nieuw dieptepunt, zo blijkt uit een recente peiling.
Opiniepeiler Gallup doet jaarlijks onderzoek naar het vertrouwen van Amerikanen in de media, overheid, religie, zorg en het bedrijfsleven.
Het onderzoek is gedaan voordat CNN en Fox News de verslaggeving over de zorgwet van Obama verprutsten. Eind vorige maand keurde het Amerikaanse Hooggerechtshof Obamacare goed. Benadrukt werd hoe weinig vertrouwen mensen nog hebben in nieuwsuitzendingen.
Gehalveerd
Slechts 21 procent van de volwassenen zegt nog veel vertrouwen te hebben in nieuwsbulletins. Dat is maar liefst 25 procent minder dan in 1993, toen Gallup voor het eerst onderzoek deed naar het vertrouwen van de bevolking in televisienieuws.
Het vertrouwen in kranten is in vergelijking met 1979 gehalveerd. Toen vertrouwde 51 procent van de bevolking de kranten nog, tegen 25 procent anno nu.
Over de hele linie
De meeste groepen die vertrouwen beginnen te verliezen in televisienieuws zijn tegelijkertijd ook minder te spreken over de kranten. Waarom het vertrouwen naar een nieuw dieptepunt is gezakt, is niet precies duidelijk. Wel kan worden gezegd dat het vertrouwen van de Amerikanen over de hele linie afneemt. Zo hebben ze ook steeds minder vertrouwen in de regering, corporaties, het onderwijssysteem, de kerk, het Congres en de banken.
De grove fouten die CNN en Fox News maakten rond de uitspraak van het Hooggerechtshof over de Amerikaanse zorgwet kunnen het vertrouwen in televisienieuws nog verder doen kelderen. CNN heeft beloofd de enorme blunders te gaan onderzoeken in een poging het vertrouwen terug te winnen.
Bron: Huffingtonpost.com
Gerelateerd:
- Mensen keren zich tot alternatieve nieuwsbronnen terwijl kranten strijden om lezers
- BBC blundert met Halo-logo in plaats van VN-symbool
- Nieuws over Houla blijkt propagandastunt van de BBC
- Geen nieuws uit IJsland? Waarom niet?
- Kijkcijfers kelderen in VS, CNN op laagste punt in 10 jaar
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Spectaculaire beelden van poollicht boven Lapland (video)
‘De PvdA heft zichzelf op door in zee te gaan met het elitaire (van elke realiteit gespeende) GroenLinks’
Europees Parlement blokkeert voorstel om te debatteren over Pfizer-sms’jes Von der Leyen, ook fractie CDA en NSC stemt tegen
Sterftepiek op Cyprus valt samen met vaccinatiecampagne, wetenschappers pleiten voor onderzoek
Hier zie je waarom de Great Reset gedoemd is te mislukken
Slachtoffer spreekt zich uit: ‘Overheid stopt aanvallen met gerichte energiewapens in de doofpot’
Zo kun je Alzheimer bestrijden met kurkuma
Tunesie ontslaat 81 corrupte rechters en officieren van justitie
Selderij wapen in strijd tegen kanker