Afgelopen week zijn de Europese leiders het in Brussel eens geworden over het coronahulpfonds. Het conflict met Polen en Hongarije is opgelost.
Er komt een coronahulpfonds van maar liefst 750 miljard euro. Eigenlijk is dat fonds illegaal, zei Europarlementslid Derk Jan Eppink. “Waar is de juridische bevoegdheid?” vroeg hij in het Europees Parlement. Hij wees erop dat het coronafonds gebaseerd is op artikel 122, dat bedoeld is voor rampen zoals bosbranden en overstromingen. “Niet voor de mega-overdracht van gelden zonder voorwaarden.”
Het coronahulpfonds wordt door de EU-landen gebruikt om belastingen te verlagen, een basisinkomen in te voeren of pensioenhervormingen uit te stellen. “Wat heeft dat met corona te maken?” vroeg Eppink.
32.000 euro per huishouden
“Het verdrag verbiedt dat de Europese Commissie geld leent op de kapitaalmarkt. Maar de Commissie doet het toch. Als zij bevoegdheden tekortkomt, verzint de juridische dienst van de Commissie een verhaaltje, dat het wel mag,” zei de Europarlementariër.
Nederland staat overigens borg voor maar liefst 245 miljard euro, becijferde de Algemene Rekenkamer. Dat is 32.000 euro per huishouden. “De Nederlandse regering verzwijgt dat bedrag liever, alsof er niets aan de hand is.”
“Het wordt tijd dat de burgers in Nederland weten welk financieel zwaard van Damocles boven hun hoofd hangt,” waarschuwde Eppink.
Mijn bijdrage in EP: Stijgende kostenpost NL. Herstelfonds: € 750 mrd. NL garant voor: € 43 mrd. Totale NL garanties en leningen (Corona + Euro) opgelopen tot € 245 mrd: € 32.000 per gezin! Rutte en Hoekstra zwijgen bewust. U heeft recht te weten wat er boven uw hoofd hangt. pic.twitter.com/awTvZDMnp8
— Derk Jan Eppink (@djeppink) December 17, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Beelden: enorme protesten in heel Frankrijk tegen Macrons vaccinpas
Graancirkel onthult ‘nieuw Stonehenge’ in Ierland. Waar werd dit monument voor gebruikt?
Oud-hoofd Britse UFO-project verontschuldigt zich voor misleiding
Geoloog: Aarde stevent af op nieuwe ijstijd
Huizen bouwen van hennep
Rosanne Hertzberger krijgt veel steun na kritiek op indirecte prikplicht: ‘De ene voltreffer na de andere’
Uroloog waarschuwt: Pas op met mondkapjes bij kinderen
TV-uitzending onderbroken door mysterieuze boodschap over aliens en Armageddon. Dit is hoe mensen erop reageerden
Rutte eist dat volksvertegenwoordiging de mond wordt gesnoerd: ‘Een bizar precedent’