De massa-aangifte tegen zorgminister Hugo de Jonge is al bijna 65.000 keer ondertekend, laat initiatiefnemer Mordechaï Krispijn deze week weten. Hij stelt dat De Jonge zich schuldig maakt aan onder meer haatzaaien, bedreiging en groepsbelediging.
In de Eerste Kamer zei De Jonge eind november ‘vrij goed, vrij precies per postcode, te weten’ waar ongevaccineerden wonen. Daarnaast sprak hij in de Eerste Kamer over ‘wappies’.
“Doel van de actie is om juridisch te toetsen of een minister dergelijke taal mag spreken, die voor een grote groep mensen als bedreigend en beledigend wordt ervaren,” aldus Krispijn in een verklaring.
Angst en onzekerheid
De Jonge heeft in het afgelopen jaar vele denigrerende, kwetsende en polariserende uitlatingen gedaan in de richting van mensen die zich niet willen laten vaccineren. Door deze groep aan te wijzen als zondebok heeft Hugo de Jonge een klimaat van onverdraagzaamheid, discriminatie en zelfs haat gecreëerd, schrijft Krispijn, die eerder betrokken was bij Viruswaarheid en de protesten bij restaurant Waku Waku.
“Met zijn uitlatingen speelt hij in op gevoelens van angst en onzekerheid die in de loop van het vorige jaar bij een groot deel van de bevolking zijn veroorzaakt.”
Veel agressievere wijze
Mensen die deelnemen aan protesten tegen het beleid worden op veel agressievere wijze benaderd door politieagenten dan reguliere demonstranten door de beeldvorming die onder meer door de minister van VWS wordt gecreëerd, zegt hij.
Op maandag 10 januari geeft Krispijn de aangifte af bij het Paleis van Justitie in Den Haag.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: ook Fox News besteedt aandacht aan Lockstep-scenario Rockefeller Foundation
‘Kruiperig’ AD-interview met Kaag roept walging op: ‘Meest schaamteloze pr-stukje van dit jaar’
Britse regeringsadviseur tijdens persconferentie: 60% nieuwe coronapatiënten heeft twee prikken gehad
Kijk: Rutte spreekt zichzelf tegen over de asielinstroom
Professor: ‘Deze vaccinaties moeten voor een tribunaal’
“Aanslagplegers Charlie Hebdo waren lid van geheime organisatie”
Schietpartij Connecticut: tweede schutter en psychotrope medicatie
Wat ik zag leek uit een horrorfilm te komen. Deze bekende mensen vertellen wat ze op feestjes van de elite hebben gezien
Vermiste Boeing 777: “Iemand is duidelijk aan het liegen”