Bewoners van twee flatgebouwen in het westen van Duitsland moeten binnenblijven omdat een vrouw die in één van de gebouwen woont positief is getest op de Indiase coronavariant.
Zondag zijn 189 bewoners van de flats in Velbert in de buurt van Düsseldorf in quarantaine geplaatst, zo liet Marcus Kowalczyk, het hoofd van het regionale gezondheidsministerie, weten aan persbureau DPA. Tot dusver zijn zo’n 20 mensen die in de gebouwen wonen positief getest.
Alle bewoners werden op zondag en maandag getest op corona. Bij één van de bewoners werd de variant B.1.617 geconstateerd. Die dook in oktober voor het eerst op in India en experts menen dat hij 50 procent besmettelijker is dan de Britse variant.
Rode Kruis brengt eten rond
Het is niet duidelijk hoelang de bewoners in quarantaine moeten blijven. Het Rode Kruis deelt voedsel en andere essentiële benodigdheden uit aan de mensen die in quarantaine zitten.
Het aandeel van de Indiase mutant neemt langzaam toe, zei het Robert Koch-instituut, het Duitse RIVM. Twee procent van alle gevallen in Duitsland betreft B.1.617. Er zijn in totaal 90 gevallen gemeld.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





15 nieuwe planeten ontdekt rond koele dwergsterren. Op deze superaarde is stromend water mogelijk
Zelfs Stephen Hawking denkt dat deze mysterieuze sigaarvormige asteroïde een buitenaards schip zou kunnen zijn
Vrouwen opgelet: het grote gevaar van tampons en maandverband
WHO tegen vaccinatiepaspoorten: ‘niet zeker dat coronaprik besmetting voorkomt’
‘Vaccinpaspoort is niet tijdelijk en heeft niets met corona te maken, trap er niet in’
‘Een rover op straat berooft je één keer, de overheid achtervolgt je een leven lang’
Bestonden er voor de geboorte van het heelal al buitenaardse beschavingen? Natuurkundige deelt zijn ontdekkingen
We worden al vanaf het begin buiten het MH17-onderzoek gehouden. Maleisische premier doet boekje open
‘Niet oorlog in Oekraïne, maar deze 2 graaiende vermogensbeheerders veroorzaken torenhoge inflatie’