De onbezonnen ‘oorlog tegen terrorisme’, die na de terroristische aanslagen van 11 september 2001 werd gelanceerd door Washington, is verantwoordelijk voor de wereldwijde golf van terreur. Dat heeft de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken geschreven in een brief aan de krant Corriere della Sera.
“Na 15 jaar betalen we nog steeds de prijs voor de gevolgen van een oorlog die, zo werd gezegd, snel een einde zou maken aan de terreurdreiging,” schreef Paolo Gentiloni. Hij reageerde op een opiniestuk op de voorpagina van de invloedrijke krant waarin werd gesteld dat Rome een fout heeft gemaakt door niet in te gaan op het verzoek van Frankrijk om mee te doen aan de door Amerika geleide coalitie tegen terreurgroep IS.
Beperkte rol
Sinds september 2014 voeren de Verenigde Staten en sommige van zijn bondgenoten luchtaanvallen uit in Syrië zonder goedkeuring van de regering in Damascus en zonder VN-mandaat.
Gentiloni verdedigde het besluit van Italië om niet actief mee te doen aan de campagne tegen Islamitische Staat in Irak en Syrië. Hij zei dat het verslaan van terrorisme meer dan een generatie zal duren en dat er slechts een beperkte rol is weggelegd voor militaire actie. Volgens Gentiloni moet vooral de nadruk worden gelegd op niet-militaire maatregelen om de extremistische groepen te verzwakken.
Onbeheerste reacties
De minister zei dat militaire actie moet worden gecombineerd met diplomatie, het delen van inlichtingen, samenwerking met landen die dreigen te worden gedestabiliseerd en maatregelen op cultureel gebied.
Vorige maand waarschuwde de Italiaanse minister-president Matteo Renzi nog dat het Westen nergens zal komen met onbeheerste reacties op gruwelijkheden zoals de aanslagen in Parijs.
“Ik heb geen tijd voor sociologische interpretaties, maar ik heb nog minder tijd voor mensen die nog steeds zeggen dat de uitdaging die voor ons ligt het hoofd kan worden geboden middels een paar briljante militaire acties,” schreef Gentiloni.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Veel indianenvolken kennen legendes over blank ras van reuzen: “Ze gingen terug naar de hemel”
Tips voor het vinden van een betrouwbare loodgieter
‘We staan aan de vooravond van de confiscatie van een groot gedeelte van het bezit van de Nederlander’
Paddo’s als behandeling voor depressie
Als Obama echt zo bezorgd is over de zeespiegelstijging als gevolg van global warming, waarom koopt hij dan een peperduur landgoed… aan zee?
Vaccineren: de grote illusie. Gezondheidsonderzoeker onthult gevaren die geneeskunde en farmaceutische industrie proberen te verbergen
Je raadt nooit hoe de goudprijs wordt bepaald
Afgezette premier: Staatsgreep in Bangladesh was wraakactie van de Verenigde Staten
Marion Koopmans springt in de bres voor minister De Jonge en krijgt kritiek: ‘Verschrikkelijk mens’