
Drie Amerikaanse helikopters hebben IS-leiders uit het noordoosten van Syrië geëvacueerd. Dat hebben burgerbronnen maandag aan de Syrische staatsmedia gemeld.
De bronnen zeiden tegen persbureau SANA dat de legerhelikopters in een gebied tussen de dorpen al-Jissi en Kalu waren geland, op twee kilometer ten zuiden van Tal Hamis in al-Hasakah.
Amerikaanse soldaten begeleidden vier personen die uit een huis kwamen waar naar verluidt Iraakse IS-leiders zaten. Ze werden overgebracht naar een onbekende locatie.
Samenwerking
Syrië, Iran en Rusland hebben het Amerikaanse leger herhaaldelijk beschuldigd van samenwerking met de terreurgroep.
Eind februari meldden de Syrische media dat Amerikaanse helikopters IS-leiders en hun familieleden hadden overgebracht naar Sabah al-Khair, zo’n 20 kilometer ten zuiden van al-Hasakah.
De Amerikanen zouden daar een basis hebben opgezet om terroristen te trainen.
Onder één hoedje
Eerder deze maand overhandigde een Iraanse commandant documenten aan zijn ministerie van Buitenlandse Zaken die zouden bewijzen dat de VS onder één hoedje speelt met de terroristen.
Afgelopen jaar zei het Russische ministerie van Defensie dat de Amerikaanse coalitie de restanten van IS heeft verzameld in een vluchtelingenkamp in al-Hasakah om ze daar te trainen.
‘Knettergekke’ Ursula von der Leyen schokt met uitspraken: ‘Je schrikt je toch elke keer weer dood’
Roswell was niet het begin. Is dit waarom aliens ons in de gaten houden?
Grote studie, vers van de pers: zo dodelijk is corona echt
Filmpje: Gideon van Meijeren legt uit waarom Nederland een schijndemocratie is
De aarde is plat! Als je anders dacht, zal dit wereldschokkende proefschrift je overtuigen
Oud-profvoetballer: ‘Hoeveel sporters moeten er nog in elkaar zakken voordat er een onderzoek komt?’
Van Houwelingen gaat los in Kamer: ‘We zijn als land terechtgekomen in een Orwell-achtige 1984-samenleving’
Grottenstelsel in Vietnamese jungle nog grotendeels onontdekt
Exclusief: Britse overheid brengt meer informatie over UFO’s naar buiten