Britse onderzoekers hebben microalgen aangetroffen in fragmenten van een meteoriet die afgelopen jaar in Sri Lanka is neergestort.
Het gaat om het sterkste bewijs voor panspermie, de hypothese dat leven miljarden jaren geleden is begonnen op aarde nadat organismen door een meteoriet waren afgeleverd en dat elders in het universum leven is.
In december vorig jaar werd in de lucht boven Polonnaruwa, een stad in de Noordelijke Centrale Provincie op Sri Lanka, een vuurbal gezien. In de daaropvolgende dagen werden fragmenten van de vuurbal verzameld en overgebracht naar een medisch onderzoeksinstituut. Met behulp van een microscoop werd vastgesteld dat de fragmenten microalgen bevatten die diatomeeën worden genoemd, zo meldt technologieblog ExtremeTech.
Abiogenese
De wetenschappelijke gemeenschap reageerde sceptisch op de onderzoeksresultaten en dus werden enkele fragmenten voor verder onderzoek naar de Cardiff-universiteit in Wales gestuurd. De onderzoekers van de universiteit zijn er zeker van dat de fragmenten afkomstig zijn van een meteoriet en dat ze ‘gefossiliseerde biologische structuren’ bevatten.
Er zijn twee theorieën over het ontstaan van leven op aarde. Panspermie houdt in dat het leven verspreid in het heelal voorkomt en dat het leven op aarde niet op de aarde zelf is ontstaan. Het leven op aarde is een gevolg van een ‘besmetting’ met organismen uit de ruimte, aldus de hypothese. Daarnaast is het leven volgens abiogenese ontstaan van leven uit niet-levende materie.

Buitengewoon bewijsmateriaal
De wetenschappers van de Cardiff-universiteit sluiten uit dat de fragmenten zijn besmet met aardse bacteriën. De fossielen zijn verweven met de rotsmatrix, een sterke indicatie dat de organismen niet van de aarde afkomstig zijn.
Voordat de bevindingen worden geaccepteerd door de wetenschap zal het werk van hoofdonderzoeker Chandra Wickramasinghe en zijn team door vele andere groepen over de hele wereld moeten worden herhaald.
Zijn er echt biologische fossielen gevonden in een meteoriet? Dat zou bewijs zijn voor leven op andere planeten en bovendien garanderen dat het universum wemelt van leven. Maar zoals altijd moeten buitengewone beweringen worden ondersteund met buitengewoon bewijsmateriaal.
Het onderzoek is hier in zijn geheel te lezen.
Bron: Extremetech.com
Gerelateerd:
- Buitenaards leven aangetroffen in meteoriet
- Wetenschappers: ‘ei’ bewijs voor leven op Mars
- Professor: onderwerp buitenaards leven wordt gecensureerd
- ‘We zijn in zekere zin allemaal buitenaards’
- Astrobioloog: Tijd om oorsprong van het leven te herzien
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ex-luchtmachtofficier beschrijft in deze video vier soorten buitenaardsen die bekend zijn bij de overheid (en die onze planeet hebben bezocht)
Verkiezingsprogramma VVD: ongevaccineerde kinderen uitsluiten
Alex Jones legt in 2 minuten de Great Reset uit: ‘Feodalisme 2.0 in een technocratisch jasje’
Klimaatspreker Vaticaan zegt dat er 6 miljard mensen te veel zijn op de aarde, pleit voor wereldregering
Gideon van Meijeren pleit voor fundamentele verandering: ‘Het hele systeem is corrupt’
Staatssenator haalt de griepprik, wordt ernstig ziek… en sterft. Is er een verband?
NASA schakelt weer livestream uit nadat UFO bij het ISS verschijnt
Enkele prominente figuren zien 2024 met angst tegemoet
Psychiater steelt de show op Malieveld: ‘Samen zijn we veel sterker dan deze corrupte bende’