Stientje van Veldhoven (D66) is beoogd minister van Klimaat en Groene Groei.
In Den Haag bevindt zich het door het World Economic Forum gerunde ‘Platform for Accelerating the Circular Economy’ (PACE), dat op 27 januari 2020 bekendmaakte dat toenmalig staatssecretaris Van Veldhoven was toegetreden tot de bestuursraad.
Dat terwijl ze pas op 19 juli 2021 haar vertrek als staatssecretaris aankondigde. Zij combineerde dus anderhalf jaar een functie bij een NGO gelieerd aan het WEF en gesubsidieerd door de Nederlandse staat met haar secretariaat, wat niet is toegestaan, schreef econoom Wouter Roorda voor Wynia’s Week.
Publiek geld
De activiteiten op het terrein van de circulaire economie zijn ondergebracht bij het Europese hoofdkwartier van het World Resources Institute (WRI) in Den Haag.
Van Veldhoven werd na haar vertrek vicepresident en directeur Europa bij het WRI. Ze gaf daarmee leiding aan de activiteiten die zij als bewindsvrouw met publiek geld naar Nederland haalde, aldus Roorda.
Verbijsterend
“Zo vermengde beoogd klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) een vorige positie als bewindspersoon met de belangen van haar volgende baan bij een WEF-gelieerde NGO, waarvoor ze vroegtijdig uit het kabinet stapte,” zegt Syp Wynia, hoofdredacteur van Wynia’s Week.
“En dan ook nog gewoon via de draaideur terug het kabinet in. Verbijsterend.”
It’s a big club, and you ain’t in it.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nederlandse Staat, Rutte, Gates en Bourla voor rechter gedaagd om vaccinatieschade
Chinese miljardair tegen Amerika: “Niemand pikt jullie banen in, jullie besteden te veel geld aan oorlogen”
“Ook Amerika en NAVO betrokken bij IS-oliesmokkel, bewijzen voor operaties werden verborgen”
5G is absoluut níet veilig. Voormalige Microsoft-baas somt een aantal belangrijke feiten op
Farmers Defence Force over ’totale leegloop van WEF-zootje’ in Den Haag: ‘Goeie zaak’
Waarom wifi een grote bedreiging is voor de menselijke gezondheid
Overgrote meerderheid coronapatiënten in ziekenhuis is ‘gevaccineerd’: wat je moet weten
Ontluisterend verhaal: Lareb is een ‘black box-centrum’ waar bijwerkingen in de doofpot belanden
Rijkswaterstaat laat half miljoen ton afval in natuurplas dumpen. Ook deze naam duikt op