Vitamine D kan helpen in de strijd tegen het coronavirus, blijkt uit een nieuwe studie. Onderzoekers van Trinity College Dublin zeggen dat de vitamine een cruciale rol speelt bij het voorkomen van luchtweginfecties zoals Covid-19.
De huid maakt vitamine D aan bij blootstelling aan zonlicht. Tien tot 15 minuten per dag is al voldoende.
Toch hebben miljoenen Nederlanders een tekort.
Symptomen
De meest voorkomende symptomen van een tekort zijn: vermoeidheid, spiertrillingen of krampen, lusteloosheid, hyperventilatie en bloedend tandvlees.
Het tekort is te verhelpen door supplementen te nemen of bepaalde voedselproducten te consumeren, waaronder eieren, lever en vette vis zoals zalm en makreel.
Het onderzoek is uitgevoerd door The Irish Longitudinal Study on Ageing (TILDA) van Trinity College Dublin.
Halveert het risico
“We leveren bewijs dat vitamine D luchtweginfecties helpt voorkomen, met name bij oudere volwassenen die een tekort hebben,” zei hoofdonderzoeker Rose Anne Kenny.
“Tijdens één van de onderzoeken halveerde de vitamine het risico op luchtweginfecties bij mensen die supplementen namen,” aldus professor Kenny.
We weten niet precies welke rol vitamine D speelt bij coronabesmettingen, maar aangezien de vitamine de immuunreactie verbetert, en bot- en spierweefsel gezond houdt, zouden risicogroepen ervoor moeten zorgen dat ze voldoende binnenkrijgen, zei ze.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Franse burgemeester ontzegt apocalyps-types toegang tot Bugarach
Vladimir Poetin met monsterzege herkozen als president. Dit is wat hem ongekend populair maakt
We worden op grote schaal voorgelogen. Deze Belgische regisseur heeft er een must-see docu over gemaakt
Analist: 20 miljoen mensen overleden door de prik, 2,2 miljard kampen met vaccinatieschade
Kiesraad grijpt in nadat stemmen op FVD verdwenen lijken te zijn: ‘Het regent telfouten’
Komt vrije energie langzaam maar zeker beschikbaar?
Waarom ben ik hier? Wat is mijn taak? En doe ik genoeg?
Vreemde lichten boven nucleaire wapenopslag in Texas
Arts hangt 35 jaar cel boven het hoofd omdat hij tijdens de pandemie weigerde zijn patiënten te doden