De Amerikaan Stephen James Humberd woont sinds 2014 in de Oekraïense stad Izjoem, die onlangs is bevrijd. Hij had in eerste instantie geen idee wie wie bombardeerde. Hij ging ervan uit dat de Russen Izjoem bombardeerden en kon zich niet voorstellen dat het Oekraïense leger de eigen bevolking zou bombarderen.
Later kwam hij tot de ontdekking dat het Oekraïense leger verantwoordelijk was voor de bombardementen. Ze bombardeerden het volk uit propagandaoverwegingen, aldus Humberd. Het leger wilde mensen bang maken voor de Russen en voorbereiden op een confrontatie.
US citizen Stephen James Humberd, in Izyum (now liberated by the Russian army):
“I presumed the Russians were bombing Izyum. I couldn’t imagine the Ukrainian army bombing their own people. I learned later the Ukrainian army had done it, for propaganda reasons…” pic.twitter.com/QnLDMShxsA
— Eva Karene Bartlett (@EvaKBartlett) May 30, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Niet aangestuurd door Zelenski
De Amerikaan zegt dat hij goed is behandeld door het Russische leger. Hij begrijpt waarom president Poetin Oekraïne is binnengevallen. “De NAVO heeft gelogen. Toen de Sovjet-Unie viel, is afgesproken dat de NAVO niet verder naar het Oosten zou opschuiven. Maar dat is precies wat ze de afgelopen 20 jaar hebben gedaan, langzaam maar zeker.”
Over het Oekraïense leger zegt Humberd dat het niet wordt aangestuurd door president Zelenski, maar door buitenlandse machten. Hij kent een aantal jonge mannen uit Izjoem. “Zij willen niet vechten,” zegt hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






E-nummers toch niet zo veilig als gedacht. Voedselautoriteit wil maatregelen tegen deze beruchte stof
Nieuw-Zeeland in lockdown na eerste lokale coronageval in 170 dagen: ‘Praat niet met je buren’
NFN INFO – Rots in de branding tegen het loerende gevaar
Grootste krant van Europa: ‘Lockdown was enorme fout’
Is de eurozone nog te redden?
“Wereld Natuur Fonds is criminele organisatie”
‘Ik stierf na de boosterprik van Moderna, dit is mijn verhaal’
Explosievenexpert stond in ondergrondse basis ‘oog in oog met Grey’
Evita kreeg de diagnose eierstokkanker. Lees hier hoe ze haar ziekte binnen vier maanden wist te overwinnen