Het ministerie van Hugo de Jonge blijft vasthouden aan de alternatieve manier waarop het Wob-verzoeken over het coronabeleid afhandelt. Het ministerie bepaalt sinds het begin van de coronacrisis zelf wanneer welke documenten naar buiten komen. De rechter oordeelde dat deze werkwijze niet mag.
Ondanks dat een meerderheid van de Tweede Kamer de minister opriep om naar de rechter te luisteren, gaat zijn ministerie nu in hoger beroep. Ook heeft het ministerie vijftig extra juristen aangenomen.
Gaat lekker
De strapatsen van De Jonge zorgen voor verbijsterde reacties. “Gaat lekker met die nieuwe, open en transparante bestuurscultuur. Schei uit,” twittert Tweede Kamerlid Farid Azarkan (Denk).
“Journalisten kunnen fluiten naar de documenten die ze opvragen bij het ministerie van Volksgezondheid over de coronamaatregelen. Het bespaart de ambtenaren van De Jonge een hoop werk. Dan hoeven ze niet alles met een viltstift zwart te kleuren,” schrijft journalist Eric van de Beek.
De Jonge dient op te stappen
Auteur en spreker Hans van Tellingen voegt toe: “Een minister die in beroep gaat tegen de ‘Wet Openbaarheid van Bestuur’ is het niet waard ons land te dienen daar hij alle wettelijke plichten aan zijn laars lapt. Ik zeg het voor het eerst ooit, maar Hugo de Jonge dient op te stappen.”
“Democratie? Wie is hier nou wappie? Ik vind het crimineel gedrag worden,” zegt bestsellerauteur Michael Pilarczyk.
Zo geheim mogelijk
“Hugo de Jonge heeft schijt aan rechter en Kamer en gaat gewoon door met Wobstructie om zo geheim mogelijk te kunnen blijven werken, ongehinderd door journalisten of ‘lastige’ burgers,” reageert lijsttrekker Matthijs Pontier van de Piratenpartij.






Het toekomstperspectief van crypto
‘De oerknal van de huidige inflatie is niet sanctie of energie, maar heeft alles te maken met de euro’
Nieuw rapport: westerse inlichtingendiensten betrokken bij terroristische aanslagen
Israëlische vaccinchef biecht op: ‘We hebben fouten gemaakt’
Doegin: ‘Epstein onthult het Westen als satanisch eliterijk in verval’
Nieuwe film onthult hoe alles in het universum met elkaar verbonden is
“Hillary Clinton tot over haar oren betrokken bij westerse samenzwering tegen Gaddafi en zijn gouden dinar”
Hoge Canadese ambtenaar onthult op sterfbed: “Ik ben in Area 51 in een buitenaards schip geweest”
Wonderkind: “Yep, ik heb een kernfusiereactor gebouwd”