
De cryptomunt bitcoin is ontwikkeld om de activiteiten van de Amerikaanse en Britse inlichtingendiensten te financieren. Dat heeft Natalya Kaspersky, medeoprichter van het antivirusbedrijf Kaspersky, gezegd. Ze sprak van ‘dollar 2.0’.
“De bitcoin is ontwikkeld door Amerikaanse inlichtingendiensten,” zei Kaspersky tijdens een presentatie op de ITMO University in Sint-Petersburg.
Ze sprak tijdens haar presentatie onder meer over informatieoorlogen en digitale soevereiniteit.
Geprivatiseerd
Foto’s van haar presentatie met als titel ‘Moderne technologieën – de basis voor informatie- en cyberoorlogen’ circuleren inmiddels op sociale media.
“Bitcoin is een project van Amerikaanse inlichtingendiensten om Amerikaanse, Britse en Canadese inlichtingenactiviteiten in verschillende landen vlot te kunnen financieren,” zei ze.
“De technologie is geprivatiseerd, net als het internet, GPS en TOR,” voegde ze toe. “Dit is dollar 2.0.”
Bespioneren
Ze claimde ook dat Satoshi Nakamoto (het pseudoniem van de bedenker of bedenkers) in werkelijkheid de naam is van een groep Amerikaanse cryptografen.
Tijdens haar presentatie zei Kaspersky ook dat een smartphone niet kan worden gezien als een persoonlijk apparaat. Het wordt namelijk gebruikt om ‘de eigenaar te bespioneren’.
Digitale storm
Vorige week zakte de digitale munt voor het eerst in lange tijd onder de 10.000 dollar per stuk. De overheid in Zuid-Korea, waar de bitcoin ongekend populair is, wil paal en perk stellen aan de opmars van de geldsoort.
Uit China en Frankrijk kwamen vergelijkbare berichten. Donderdag ging de digitale storm weer liggen en veerde de bitcoin op tot boven de 12.000 dollar.
Deze reactie is off-topic, maar graag wil ik iets zeggen op het
vorige artikel over angsten.
Wandelen, breien, timmeren, knutsenen, tekenen bijvoorbeeld, zodra je
probeert je creativiteit te gebruiken, ontspan je.
En….. het maakt je trots op jezelf.
Met heel veel winst zijn wij er uitgestapt eind december 2017. Ik vertrouwde het niet meer na veel onderzoek.
Volgens inside information waarover ik beschik klopt dit inderdaad.
Zij ontmaskert helemaal niets, zij doet een stelling waar ze geen bewijs voor levert.
Kaspersky wordt zelf verdacht van het installeren van spyware in hun software om wereldwijd gegevens over jou bij elkaar te sprokkelen.
Waarom zouden de Amerikaanse overheidsdiensten Bitcoins veilen die ze in beslag genomen hebben als zij de controle er over willen hebben?
Waarom is de software opensource zodat iedereen de code na kan kijken en zijn eigen wallet compileren?
Waarom staan alle transacties geregistreerd in een voor iedereen zichtbare database.
Waarom is er afgelopen week nog een transactie van 150000 in crypto naar Isis onderschept?