De koers van de digitale munt bitcoin kwam maandag voor het eerst boven de grens van 17.000 dollar. Beleggers blijven bitcoin massaal omarmen.
Hoewel deskundigen steeds vaker waarschuwen voor de ongekende waardestijging, wordt de digitale munt alleen maar populairder bij beleggers.
Het wordt steeds duidelijker dat bitcoin mogelijk een creatie is van de NSA om het publiek alvast te laten wennen aan een digitale munt, schrijft Mike Adams voor Natural News.
Digitaal geld
Als dat is gebeurd, zal geld worden vervangen door een door de overheid goedgekeurde cryptovaluta, zegt hij, toevoegende dat westerse overheden vervolgens alle transacties kunnen volgen.
Adams verwijst naar een document dat in de jaren negentig is gepubliceerd, waarin wiskundigen van de NSA dieper ingaan op digitaal geld.
De NSA schreef dus al documenten over cryptovaluta lang voordat bitcoin daadwerkelijk verscheen.
Links
Bitcoin zou zijn ontworpen door Satoshi Nakamoto. Op internet wordt druk gediscussieerd over de identiteit van deze persoon.
In sommige berichten wordt zelfs geclaimd dat de NSA zijn identiteit wist te achterhalen. Anderen claimen dat hij voor de NSA werkt of dat het pseudoniem is bedacht door de geheime dienst.
Het agentschap creëerde bovendien de hash SHA-256, waar iedere bitcointransactie ter wereld van afhankelijk is.
Controle
“De integriteit van bitcoin is afhankelijk van een hashfunctie genaamd SHA-256, die is ontworpen door de NSA en gepubliceerd door het National Institute for Standards and Technology (NIST),” legt The Hacker News uit.
Dat zou betekenen dat de NSA via een achterdeur bitcoins kan stelen wanneer ze maar wil.
In het artikel schrijft Mohit Kumar verder: “Het is nog te vroeg om conclusies te trekken over bitcoin. Mogelijk is het vanaf dag één ontworpen als een tool om de controle over de geldvoorraad te krijgen.”
En dat is precies de kern van de zaak, besluit Adams.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Legeraanvoerder: “Iraakse opmars tegen terreurgroep IS gestuit door Verenigde Staten”
Poetin doet meesterzet en zet president Obama wéér op het verkeerde been
Grandioze zwendelarij: de winnaars en verliezers van de economie (video)
De donkere kant van landbouwreus Cargill: “In het Amazonegebied is soja het gewas van de dood”
“15 Saoedische ‘kapers’ 9/11 waren CIA-agenten die voor Amerika werkten”
‘Dit lijkt hoopgevend’: Nederlandse ziekenhuizen gaan paddo’s testen als medicijn tegen depressie
“De situatie is onhoudbaar”: Hoe Big Pharma de ADHD-epidemie creëerde
Arts doet wanhopige oproep: ‘Mensen, kom in opstand. Dit maakt mij zo boos’
In 1 minuut uitgelegd: waarom de Nederlandse regering niet demissionair kan zijn