Huisartsen hebben alsnog besloten om het zorgakkoord te ondertekenen. Tot nu toe talmden ze daar nog mee. Vorig jaar september ondertekenden 11 andere partijen het akkoord al.
Dinsdagavond stemde de ledenvergadering van de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) in met de ondertekening. Zorgminister Ernst Kuipers reageerde verheugd: “Door met alle partijen samen te werken, kunnen we komen tot oplossingen die nodig zijn om de zorg nu en in de toekomst toegankelijk, betaalbaar en van goede kwaliteit te houden.”
Bij Op1 vertelt Kuipers donderdagavond wat het zorgakkoord gaat betekenen. PVV-Kamerlid Fleur Agema trekt hard van leer tegen de minister. “We mogen weer kijken naar de one-man-show van minister Kuipers zonder één weerwoord op zijn hartvochtige afbraakbeleid,” schrijft Agema.
Inspiratie voor @op1npo voor wat kritische vragen aan minister Kuipers vanavond over het integraal zorgakkoord: pic.twitter.com/X8djEEZSY4
— Fleur Agema (@FleurAgemaPVV) January 26, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
De bijl in de zorg
“Dat zorgakkoord is niet eens doorgerekend door het Centraal Planbureau. De bijl in de zorg, maar ongegeneerd doet Kuipers alsof alles er beter op wordt. Fijne uitzending,” vervolgt ze.
Eerder zei het Kamerlid: “Het zorgakkoord is de gekte voorbij met duizend keer herhalen van ‘transformatie’. Het is bedrog. Dit wordt geen rups-tot-vlinder. Dit wordt een ramp. Geloof ze niet.”
Schaamteloos
Het ministerie van VWS wil flink bezuinigen op de huisartsenzorg en wijkverpleegkunde. Uit de plannen bleek dat er 80 miljoen euro minder budget komt voor huisartsen en 600 miljoen euro minder voor wijkverpleegkundigen.
“Nóg meer zorgbezuinigingen! Want onze zorg vangt moeiteloos een crisis op? Want onze huisartsen zitten duimen te draaien? Schaamteloos!” zei Agema.






Hierom vindt de PvdA het terecht dat asielzoekers voorrang krijgen op woning: ‘Het is hier net een gekkenhuis’
Nieuwe plannen van BlackRock zullen wereld schokken: ‘Thrilling wat er op ons afstormt’
Meerdere getuigen zagen bombarderende straaljagers op dag van ramp met MH17. Dit zeiden ze erover
Woedende reacties nadat NPO frontale aanval opent op Ongehoord Nederland: ‘Totale waanzin dit’
Wybren van Haga en Kuipers in de clinch: ‘Hoe haalt de minister het in zijn hoofd?’
EU-parlementslid Christine Anderson wil WHO-werelddictatuur bestrijden
Broccoli, framboos, mirre en andere wondermedicijnen
Gynaecoloog: er wordt dood en verderf gezaaid op een nooit eerder geziene schaal
Regering laat gentechgewas Monsanto toe achter rug Tweede Kamer om