Uit onderzoek van de Northwestern-universiteit in Evanston blijkt dat een voorgevoel, zonder dat er bepaalde externe aanwijzingen zijn, wel degelijk bestaat.
Onderzoekers wisten al dat ons onderbewustzijn in bepaalde gevallen meer weet dan ons rationele bewustzijn.
Zo is een prikkeling van het onderbewustzijn op fysiologische wijze al te meten voordat we bijvoorbeeld ontdekken dat iemand vals speelt.
Aanvoelen van de toekomst
“We wisten echter nog niet of mensen in staat zijn zonder enige aanwijzing belangrijke toekomstige gebeurtenissen te voorspellen,” zei hoofdonderzoeker Julia Mossbridge. Iemand die bijvoorbeeld op het werk met een koptelefoon op een computerspel speelt kan niet horen wanneer zijn of haar baas om de hoek komt.
“Uit onze analyse blijkt dat je de veranderingen tot 10 seconden voordat je baas verschijnt daadwerkelijk kunt detecteren mits je goed bent afgestemd op je lichaam, zodat je tijdig je spel kunt afsluiten,” legde Mossbridge in Frontiers in Perception Science uit.
Dit wordt ook wel ‘voorgevoel’ genoemd of ‘het aanvoelen van de toekomst’, maar Mossbridge en andere onderzoekers weten niet zeker of het echt de toekomst is die mensen aanvoelen.
Kwantumbiologie
Toch kunnen we het niet verklaren vanuit de biologie, hoewel recente bevindingen op het gebied van de kwantumbiologie het één en ander wel zouden kunnen verduidelijken. In feite wordt geanticipeerd op toekomstige fysiologische veranderingen in reactie op een belangrijke gebeurtenis, zonder dat daar bepaalde aanwijzingen voor zijn.
Mossbridge kwam op basis van de analyse van 26 studies die tussen 1978 en 2010 zijn gepubliceerd tot de conclusie dat vóór een belangrijke gebeurtenis in het lichaam veranderingen worden geconstateerd in het hart, de longen, de huid en het zenuwstelsel.
Bron: Northwestern.edu
Gerelateerd:
- Advocaat: ik reisde fysiek terug in de tijd
- Chinese kinderen leren lezen met ogen dicht
- Vrouw met bovenmenselijk zicht kan 100 miljoen kleuren zien
- Madeleine McCann: politie onderzoekt bewijs van helderzienden
- Astrale projectie, uittreding en leven na de dood (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoogleraar: “Israël zat achter 9/11, aanslag Charlie Hebdo en IS”
Gele hesjes veroveren Frankrijk in strijd tegen elite. Kunnen we een revolutie verwachten?
Rusland verwoest ‘recordaantal’ Leopards en Bradleys in 24 uur, westerse huurlingen lijden zware verliezen
Hartvormige coronale massa uitstoot komt aan op Valentijnsdag
Oud-vicepresident Pfizer eist zware straffen voor Cabal
Al sinds 1956 wordt u doelbewust voorgelogen over het klimaat. Dit is de schokkende reden
Roep om verbod op Nationale Postcode Loterij: ‘Dit moet stoppen’
Van Dissel & De Jonge, kijk eens naar Israël: ‘De meeste ziekenhuispatiënten zijn ingeënt’
Britse politieagent ‘zweert op de Bijbel’ dat hij is meegenomen door buitenaardse wezens