Er is de komende jaren zo’n 195 miljard euro nodig om het stroomnet goed te laten werken. Dat staat in een groot ambtelijk advies waar De Telegraaf over bericht. Dat komt dus boven op de hoge energierekening.
Het geld is nodig om kabels te verzwaren en extra transformatorhuisjes te bouwen. Netbeheerders verwachten dat we in 2040 twee tot drie keer zoveel netbeheerkosten zullen betalen.
Stop deze waanzin
Op dit moment staan al zo’n 10.000 bedrijven op de wachtlijst voor een zware aansluiting. Minister Hermans van Klimaat en Groene Groei zal hier bij de Voorjaarsnota geld voor willen uittrekken.
“Stop deze waanzin!” roept voormalig senator René Dercksen. Ook anderen zijn het zat.
“Maar laten we vooral niet stoppen met de klimaatgekte en het gasverbod, want dan hebben we misschien geld voor het oplossen van de woningnood, het lerarentekort en het zorginfarct,” zegt historicus en publicist Roelof Bouwman sarcastisch.
Onhaalbaar en onbetaalbaar
FVD-commissielid Tanay Bilgin reageert: “Lekker betaalbaar, die energietransitie.” Hij vraagt zich af of de mensen die Thierry Baudet aan het gaslighten waren omdat ze dachten dat de hele energietransitie maar enkele miljarden zou kosten hun verontschuldigingen gaan aanbieden.
“Wanneer stopt deze waanzin?” vraagt oud-Europarlementariër Rob Roos. “De energietransitie is onhaalbaar en onbetaalbaar. Miljarden zijn verspild aan een instabiel en kreupel energiesysteem.”
Fractievolger van FVD in Zoetermeer Jeffrey Zanoni stelt vast: “Fijn hè, die energietransitie door klimaatwaanzin. Welvaart de deur uit. Belastingbetaler betaalt het fabeltje. Bedrijven in de problemen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Europarlementslid over viroloog Marc Van Ranst: ‘Beter zou die man eens psychologisch onderzocht moeten worden’
Brrr! Must-see: in dit natuurpark op Hawaï is zojuist voor de eerste keer ooit sneeuw gevallen
Oud-kosmonaut Georgi Gretsjko wil buitenaardsen ontmoeten
Paniek in de tent: “Neocon-voorman William Kristol doodsbang dat Trump echte 9/11-daders gaat vervolgen”
Timmermans: ‘Geld voor coronabestrijding? Nee, alles naar Green Deal!’
FBI-directeur: “Iedereen moet nu gelijk zijn webcam afplakken”
Begrafenisondernemer onthult schokkende ontdekking over coronavaccinatie
Je doet het voor een ander
“FBI was meesterbrein achter moord op Martin Luther King”